Ром

Ром (англ. rum) або га́рак[2][3] (від араб. عرق, арак) — міцний алкогольний напій з витриманого спирту, є продуктом бродіння та перегону меляси цукрової тростини. Ром витримують в бочках. У процесі витримки, в спирт переходять ароматичні, фарбувальні і дубильні речовини. Ром набуває коричневого кольору із золотавим відтінком і дещо пекучого смаку, стає прозорим, без мулу та осаду. Вміст спирту у ромі — 30-80 % (стандартна міцність — 40 %).

Ром
Країна походження Кариби
З матеріалу цукровий тросник
Метод виготовлення ферментація і дистиляція
Код у Гармонізованій системі 220840[1]
 Ром у Вікісховищі
Ром

Вперше ром почали виготовляти в 1651 році на острові Барбадос. Вже невдовзі ром набув такої популярності, що його почали видавати англійським матросам замість бренді (яке, до того ж постачалося з Франції)[4]. Проте до середини XIX століття ром був звичайним американським самогоном: міцним напоєм з різким смаком, приготувати який міг навіть незаможний селянин, придатний лише для матросів і соціальних «низів». Іспанець Факундо Бакарді, що на початку 60-х років XIX століття оселився на Кубі, спробував вивести елітний сорт рому, який був би до смаку аристократам.

Ром чудово поєднується з усіма соками, найкраще — з лимонним, а також з кокосовим молоком, сиропом Grenadine, блакитним лікером Curacao та багатьма іншими продуктами. Світлий ром використовується, як основа для коктейлів, як-от мохіто та Куба лібре. Темний ром може вживатись гарячим, в складі грогів, у яких його змішують з цукром, лимонним соком, корицею та гарячою водою. Ром, який пройшов довгу витримку в дубових бочках, п'ють в чистому вигляді як дигестив.

Сорти рому

  • Світлий ром (білий) — у цілому, світлий ром має слабо виражений смак, крім притаманної рому солодкості, тому відповідно використовується як основа для коктейлів. Світлий ром іноді фільтрують після витримки, щоб прибрати забарвлення зовсім.
  • Золотий — також називають бурштиновим, він має більше смаку, ніж білий ром, колір залежить від бочки, в якій дозріває.
  • Темний  — також відомий як чорний, має сильний смак і аромат, також використовується в приготуванні їжі. Походить з таких регіонів як Ямайка, Гаїті, а Нікарагуа, Гватемали та Південної Америки.
  • Ароматизований ром: деякі виробники стали продавати ром з добавками ароматів фруктів, як-от манго, апельсин, лимон, кокос. Такий ром часто змішують з тропічними напоями такого ж смаку, міцність яких становить менше 40 %.
  • Overproof (надміцний) — гострий на смак, із вмістом спирту понад 40 %, як правило, має 60 %, але може мати й понад 80 % вмісту спирту.

Цікаві факти

Саме з ромом зв'язане освоєння Нового Південного Уельсу, Австралія, який перебуваючи під забороною для завезення, поширення та споживання став своєрідною «валютою» — рушієм перетворень, відмінних від задумів Томаса Тауншенда, 1-го віконта Сіднею, про систему морального перевиховання засуджених, вигнанців і військових покидьків зі 102-го піхотного полку, який поміж іншими отримав також неофіційні, але показові назви «Ромовий корпус», «Ромовий полк», «Корпус ромових бочок» і став співтворцем Ромового бунту, коли новий губернатор капітан Вільям Блай спробував подолати проблему обігу австралійської «валюти».[виправити стиль]

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.