Підземне сховище олефінів в Орензен

Підземне сховище олефінів у Орензен — розташований на півночі Німеччини об'єкт інфраструктури, призначений для обслуговування підприємств нафтохімічної промисловості.

З 1972 року у Штаде (на лівому березі Ельби дещо західніше Гамбурга) діє потужне виробництво хімічного концерну Dow Chemical.[1] Сировину для продукування хлору отримують шляхом розмивання сольових пластів в районі Орензен (півтора десятки кілометрів на південь від Штаде), що утворює великі підземні каверни. Станом на 2017 рік Dow Chemical використовувала три з них, розташовані в діапазоні від 800 до 1100 метрів нижче поверхні, для зберігання пропілену, етилену та дихлоретилену. При цьому перші два продукти імпортуються через портовий термінал у Штаде (станом на 2003-й в обсягах 500 тисяч тон пропілену та 60 тисяч тон етилену на рік)[2], тоді як третій отримується на місці шляхом реакції хлору та етилену (що стосується пропілену, то він потрібний у Штаде для роботи потужних виробництв оксиду пропілену — 590 тисяч тонн на рік — та пропіленгліколю — 270 тисяч тонн на рік[3][4]). Зазначений тільки що термінал також забезпечує вивіз дихлоретилену[5].

Втім, сховище обслуговує роботу не лише майданчику в Штаде — завдяки трубопроводам Штаде — Тойченталь та Штаде — Брунсбюттель олефіни постачаються до нафтохімічного комплексу Белен-Шкопау-Лойна та заводу з виробництва жирних спиртів у Брунсбюттелі. Останній з трубопроводів також забезпечує зв'язок з продукуючою ненасичені вуглеводні установкою парового крекінгу в Хайде.

Примітки

  1. The Dow Stade Site A location overview.
  2. Well connected (en-GB). Процитовано 5 листопада 2018.
  3. Dow increases PG capacity at Stade plant - Chemical Engineering. www.chemengonline.com (англ.). Процитовано 4 листопада 2018.
  4. Dow Chemical to hike propylene oxide output in Germany - Rubber & Plastics News. Rubber & Plastics News. Процитовано 4 листопада 2018.
  5. Tanker disposed of toxic chemicals in the Northsea. http://www.seanews.com.tr (tr-TR). Процитовано 4 листопада 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.