Підмосковна (станція)

Підмоско́вна (рос. Подмосковная) — вузлова залізнична станція Ризького напрямку Московської залізниці у Москві. Входить до Московсько-Смоленського центру організації роботи залізничних станцій ДЦС-3 Московської дирекції управління рухом. За основним характером роботи є дільничною, за обсягом роботи віднесена до 1 класу.

Станція Підмосковна

Ризький напрямок
Московська залізниця
Москва

55°48′50″ пн. ш. 37°31′40″ сх. д.
Рік відкриття 1901 (121 рік)
Тип пасажирська/вантажна
Вулиця Амбулаторний пр.,
2-й Амбулаторний пр.,
3-й Балтійський пр.,
вул. Космонавта Волкова
Пересадка на А 780,
Тб 57
Відстань до Москва-Ризька, км 7 км
Код станції 196305 ?
Код «Експрес-3» ?
Підмосковна на Вікісховищі

До станції також примикають:

  • Паровозне депо Підмосковна з музейно-виробничим комплексом
  • Моторвагонне депо Підмосковна для обслуговування швидкісних поїздів «Сапсан» та «Ластівка»
  • Цех ФТЧЕ-69 Підмосковна — філія експлуатаційного локомотивного депо ТЧЕ-18 ім. Ілліча
  • ПТОЛ-24 Підмосковна — філія ремонтного локомотивного депо ТЧР-15 Лихобори

Станція і депо розташовані в районі «Аеропорт» поруч з метро Сокіл[1].

Історія станції

Станція і паровозне депо при ній побудовані в 1901 році в рамках будівництва Віндавської залізниці (наразі Ризький напрямок МЗ). До відкриття руху по залізниці було споруджено паровозне депо віяльного типу з поворотним кругом і водокачка з вугільним складом для екіпіровки паровозів. Від цієї станції відправлялися поїзди до відкриття Віндавського вокзалу у вересні 1901 року, перший поїзд вирушив 2 липня 1901 року.

В 1938 році на станції була побудована з'єднувальна колія зі споруджуваним електродепо «Сокіл», через який Московський метрополітен став отримувати вагони із заводу.

До відкриття платформи Червоний Балтієць в 1945 році пасажирський рух здійснювався через станцію. Приблизно з того ж року потрапити на платформу Червоний Балтієць можна по пішохідному мосту, що проходить над коліями станції.

У 1940-і роки станція була найбільшою сортувальної станцією Московського залізничного вузла[1].

Підприємства та інфраструктура станції

Поворотний круг віяльного депо «Підмосковне»
Вид на віяльне депо
Водорозбірна колонка, перон і будівля вокзалу
Водонапірна вежа
Станція Підмосковна

Інфраструктура

Залізничні колії прямують від станції в трьох напрямках: від західної горловини станції вздовж вулиці Костянтина Царьова на Мале кільце МЗ до станції Срібний Бор, а також в сторону Ржева і Москва-Ризька (Ризьким напрямком МЗ).

В межах станції Підмосковна знаходяться пасажирські платформи приміських поїздів Червоний Балтієць, Ленінградська (тільки колія і платформа в бік області) і Покровсько-Стрешнєво (тільки колія і платформа в бік області). Вхідний світлофор по правій колії з області знаходиться відразу на схід від Ленінградської, а іншою колією на захід від Покровсько-Стрешнєво через примикання під'їзної колії.

У платформи Покровсько-Стрешнєво до недавнього часу існував колійний розвиток, що відносився до станції Підмосковна (раніше була самостійною станцією). Колійний розвиток станції налічує понад 30 колій, не рахуючи колій, що відносяться до депо.

У платформи Червоний Балтієць на вулиці Космонавта Волкова знаходяться зупинки автобуса № 780 та тролейбуса № 57. Від станції можна вийти на Амбулаторний провулок, Другий амбулаторний проїзд, Третій Балтійський провулок і вул. Космонавта Волкова. Найближчі станції метро «Сокіл», «Войківська».

Підприємства станції

На станції знаходиться цех ТЧ-18 локомотивного депо імені Ілліча, до 2000-х років — локомотивне депо ТЧ-16 Підмосковна. Рухомий склад — паровози ЕУ, Ем, СО17, ер, Л, ЛВ, П36, ТЕ, 9п, Тепловоз ТГК2. Також на станції базується відновлювальний поїзд. Працює навантажувальний термінал.

Примітки

  1. Станция Подмосковная. Архів оригіналу за 10 березня 2013. Процитовано 6 березня 2013.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.