Пісняр горихвістковий

Пісняр горихвістковий[2] (Setophaga ruticilla) — птах, представник родини піснярових, або американських славок — невеликих барвистих співочих птахів Нового світу.

?
Пісняр горихвістковий

Самець

Самиця
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Підряд: Співочі птахи (Passeri)
Родина: Піснярові (Parulidae)
Рід: Пісняр (Setophaga)
Вид: Пісняр горихвістковий
Setophaga ruticilla
(Linnaeus, 1758)

Ареал пісняра горихвісткового      Ареал гніздування     Мігрує на зиму
Синоніми
*Motacilla ruticilla Linnaeus, 1758
  • Muscicapa ruticilla Linnaeus, 1766
Посилання
Вікісховище: Setophaga ruticilla
EOL: 45511092
ITIS: 178979
МСОП: 22721762
NCBI: 182949

Систематика

Вперше описаний Карлом Ліннеєм у 1758 в десятому виданні його відомої «Системи природи» як Motacilla ruticilla[3].

Будова

Довжина тіла 11–13,5 см. Верх, горло і груди у самців чорні, низ живота білий. На крилах, по боках і по краях хвоста — широкі жовтогарячі плями. Самиці зазвичай світліші, з сірою головою, білим низом і жовтими плямами на тулубі, крилах і хвості. Тон верху коричнево-оливковий. Молоді самці у перше літо подібні кольором до самиць, лиш мають невеликі чорні плямки на тулубі, крилах та голові і бічна пляма на тулубі більш помаранчева.

Пісняр горихвістковий у польоті
Самець у перше літо має чорні плямки

Поширення і екологія

Поширені у помірній кліматичній зоні пінічноамериканського континенту більше на сході і півночі і трохи менше на заході Сполучених Штатів та більшій частині Канади крім північних районів. На зиму мігрує до Центральної і північної частини Південної Америки. Бували спорадичні випадки зальоту до Європи.

Звичайно можна побачити у середньому та нижньому ярусах листяних лісів, на узліссях і у ніпіввідкритих ландшафтах, за винятком сільгоспугідь. Мігруючи, появляється в парках і садках передмість. Як і інші піснярові, живляться в основному гусінню та комахами, — або збираючи їх з листя, або ловлячи на льоту. Доволі активний птах, часто розпускає і складає хвоста, демонструючи помаранчеві плями.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Setophaga ruticilla: інформація на сайті МСОП(версія 2019.3) (англ.) 15 березня 2020
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Linnaeus, Carolus (1758). Systema naturae per regna tria naturae, secundum classes, ordines, genera, species, cum characteribus, differentiis, synonymis, locis. Tomus I. Editio decima, reformata. (Latin). Holmiae. (Laurentii Salvii). с. 186. «M. grisea, gula pectoreque fulvis.»
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.