Радіо «Рація»

Білоруське Радіо Рація (біл. Беларускае Радыё Рацыя) радіостанція, що веде мовлення білоруською мовою з території Польщі і Литви. Фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польщі. За весь час роботи «Рації» Міністерство закордонних справ Білорусі відмовляє його журналістам в акредитації, що викликає попередження адміністративного характеру з боку прокуратури та КДБ. З вересня 2021 року доступ на сайт радіо в Білорусі заблокований.[1]

Радіо Рація
Радыё Рацыя
Радіо Рація
Радыё Рацыя
Країна  Польща
Територія  Польща
Мовабілоруська
Вперше в ефірі1 жовтня 1999 (22 роки)
ОнлайнСлухати
Вебсторінкаracyja.com

Історія створення

Робота зі створення радіо для Білорусі розпочалася в Польщі у 1997 році. У створенні радіостанції брав участь Білоруський союз у Польщі та Білоруська асоціація журналістів з Білорусі[2]. На перших етапах в ефір виходили переважно інформаційно-публіцистичні передачі.

  • 1 жовтня 1999 в ефір пішли перші звуки «Радіо Рації» з передавача, розташованого під Варшавою
  • листопад 1999 — пройшла трансляція сигналу з Білостока
  • 2002 — почалася трирічна перерва у трансляції
  • 15 лютого 2006 — організований Білоруський інформаційний центр у Білостоці, який поновив редакцію Білоруського Радіо Рація
  • 27 квітня 2006 — на FM-частоті почала виходити в ефір цілодобова програма
  • липень 2006 — «Радіо Рація» почала цілодобове мовлення в інтернеті
  • 2008 — загострення тиску з боку КДБ Білорусі, розгром офісу «Радіо Рації» в Мінську
  • 2009 — почалася трансляція на Брест на частоті 99,2 FM.
  • 2009 — запущено мобільний додаток.[3]

Спонсорська і партнерська діяльність

«Радіо Рація» виступала як інформаційний спонсор і партнер з самого початку існування, але активно розширила таку підтримку лише після часів повернення у 2006 році.

Як інформаційний партнер, Білоруське Радіо Рація підтримує: громадську кампанію «Будзьма беларусамі!», щорічно спільно з Білоруською Асоціацією Студентів (БАС) організовує молодіжний фестиваль «Басовище», інформаційно підтримує багато суспільно-просвітницьких акції Молодого Фронту та інших громадських об'єднань і партій. Підтримує різноманітні концерти, транслює їх в прямому ефірі. Великий внесок «Рації» спільно з тижневиком білорусів у Польщі «Ніва» у розвиток видавництва книг про маловідомі події, спогади різних діячів тощо.

Див. також

Примітки

  1. У Беларусі заблакавалі сайт «Радыё Рацыя» (біл.). Будзьма беларусамі!. 6 вересня 2021. Архів оригіналу за 6 вересня 2021. Процитовано 6 вересня 2021.
  2. Biener, Hansjörg (2009). Radio for Peace, Democracy and Human Rights (англ.). Університет Ерлангена—Нюрнберга. Архів оригіналу за 9 вересня 2017. Процитовано 3 квітня 2020.
  3. Tuzin.fm (30 жовтня 2015). «Радыё Тузін» цяпер можна слухаць з дапамогай мабільнага дадатку (спампаваць) (біл.). Tuzin.fm. Архів оригіналу за 5 квітня 2020. Процитовано 5 квітня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.