Раменський Леонтій Григорович

Леонтій Григорович Ра́менський (4 (16) червня 1884, Петербург, 27 січня 1953, Москва) ботанік і географ, лукознавець, доктор біологічних наук (1935). Член КПРС з 1946.

Раменський Леонтій Григорович
Народився 18 червня 1884(1884-06-18)
Санкт-Петербург, Російська імперія
Помер 27 січня 1953(1953-01-27) (68 років)
Москва, СРСР
Діяльність географ, еколог, ботанік
Alma mater фізико-математичний факультет Санкт-Петербурзького університетуd
Заклад Воронезький державний університет

Наукова кар'єра

Закінчив університет Петрограду (1916). У 1911—1928 роках працював в наукових установах Воронезької губернії (в тому числі у Воронезькому університеті), з 1928 року — в Державному луговому інституті (нині Всеросійський науково-дослідний інститут кормів ім. В. Р. Вільямса). Вивчав природні кормові угіддя низки районів СРСР і в 1932 очолив їх інвентаризацію в масштабі всієї країни. Розробив уявлення про єдину типологію земель, розвивав екологічний напрям в геоботаніці, вніс багато нового в її теорію (вчення про безперервність рослинного покриву і про екологічну індивідуальність видів). Роботи Раменського з теорії фітоценозів отримали широке визнання. Був піонером вживання кількісних методів при геоботанічних дослідженнях (проективне покриття, стандартні екологічні шкали). Один з основоположників вчення про морфологію географічного ландшафту[1].

Раменський приділяв багато уваги вивченню антропогенного чинника у формуванні ландшафтів (1935). На його думку, об'єктом дослідження ландшафтознавців мають стати не лише натуральні, але й змінені людиною і створені нею культурні ландшафти.

У 1908 в складі ботанічного відділу взяв участь в Камчатської експедиції Ф. П. Рябушинського, досліджував болота і озера, вивчав мохи і водорості, збирав колекції матеріалів по цих групах, допомагав вести метеорологічні спостереження, зробив докладний опис озер Ближнього, Далекого, Ничикінського і Халактирського, а також Паратунської тундри.

Спільно з іншими учасниками експедиції обстежив Тар'їнскую бухту, Паратунську долину і Паратунські ключі, Коряцький вулкан, Авачинську тундру і околиці Халактирского озера.

Джерела

  1. Раменський Леонтій Григорович. Архів оригіналу за 12 липня 2013. Процитовано 22 березня 2011.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.