Раммельсберг

Раммельсберг (нім. Rammelsberg) гора поблизу міста Гослар в Німеччині. Давній центр гірництва. Шахти Раммельсбергу 1992 року отримали статус об'єкта світової спадщини ЮНЕСКО.

Музеї гірничої справи
геотоп
Раммельсберг
На честь Rammelsbergd
Продукт срібло і мідь
51°53′15″ пн. ш. 10°25′54″ сх. д.
Входить до Mines of Rammelsberg, Historic Town of Goslar and Upper Harz Water Management Systemd
  • mining in the Upper Harzd
  • Розташування Rammelsbergd
    Країна  Німеччина
    Регіон Гослар
    Площа 1009,89 га[1]
    Події UNESCO World Heritage Site record modificationd
     Раммельсберг у Вікісховищі
    Шахти Раммельсбергу та історичний центр Гослару
    Mines of Rammelsberg, Historic Town of Goslar and Upper Harz Water Management System [2]
    Світова спадщина
    51°53′15″ пн. ш. 10°25′54″ сх. д.
    Країна  Німеччина
    Тип Культурний
    Критерії i, iv
    Об'єкт  623
    Регіон Європа і Північна Америка
    Зареєстровано: 1992 (16 сесія)

    Розташування на карті Німеччини

     Раммельсберг у Вікісховищі

    Історія

    Відкриття родовища датують ще 962 р., але потужний центр видобутку срібла формувався тут, починаючи з XIII ст.

    На початку XIII ст. цистерціанцями був заснований монастир у Госларі, що став пайщиком раммельсбергських рудників. «Білі монахи» відкрили велику кількість потужних рудних покладів, навчали вірних людей мистецтву розвідки, видобутку та плавлення руд, ставали вихователями місцевих гірників. Раммельсбергське родовище єдине у всьому Гарці срібне родовище, що не пов'язане з жильною формою покладів. Основна маса срібла знаходилась у мідному та залізному колчедані. Про масштаби родовища свідчить тисячолітня, майже безперервна розробка тут срібла (експлуатація завершилась у 1988 р.). Свідоцтва гірничих робіт різного часу збережені в унікальній шахті-музеї, яка ввійшла на листи Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Підземна траса рудника включає велику кількість старих гірничих виробок (найдавніша штольня датована 1150 р.) і оригінальних гірничих машин.

    Підземне водяне колесо
    Збагачувальна фабрика

    Оповідь про відкриття рудних родовищ на горі Раммельсберг

    „… пригодою було знайдене багате Раммельсберзьке гірниче місце під час полювання німецького імператора Оттона I. Цей государ, перебуваючи у Гарцських горах, бавився здебільшого полюванням і послав колись свого мисливця на ім’я Раммель у місцевий ліс для ловів дикого звіра, за яким той гнався до великої гори, де зараз рудники закладені у великій кількості. Оскільки він не міг за дичиною вгору на коні слідувати, то й прив’язав його до дерева, а за звіром пішки погнався. А коли до свого коня назад повернувся, то побачив, що кінь, свого хазяїна ждучи, землю копитом розрив і вибив із неї якісь важкі світлі камені. Узявши ці камені, Раммель привіз їх і показав самому імператору, який через пробування пересвідчився, що вони метал у собі містять, тому повелів заснувати промисли на цьому місці. Та гора й нині ім’ям згаданого єгеря Раммельсберг зветься”.
    (М.Ломоносов)

    Див. також

    Посилання

    Література

    • Гайко Г.І., Білецький В.С. Історія гірництва: Підручник. - Київ-Алчевськ: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", видавництво "ЛАДО" ДонДТУ, 2013. - 542 с.
    • Гайко Г.І., Білецький В.С. Історія гірництва: Підручник. - Київ-Алчевськ: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", видавництво "ЛАДО" ДонДТУ, 2013. - 542 с.


    1. http://whc.unesco.org/en/list/623/
    2. * Назва в офіційному англомовному списку
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.