962

Геополітична ситуація

Василевсом Візантії був Роман II Молодший. Оттон I Великий став імператором Священної Римської імперії, що об'єднала Східне Франкське королівство та Італійське королівство. Західним Франкським королівством правив, принаймні формально, Лотар.

Апеннінський півострів розділений між численними державами: північ належить Священній Римській імперії, середню частину займає Папська область, на південь від Римської області лежать невеликі незалежні герцогства, деякі області на півночі та на півдні належать Візантії, інші окупували сарацини. Південь Піренейського півострова займає займає Кордовський халіфат, у якому править Аль-Хакам II. Північну частину півострова займають королівство Астурія і королівство Галісія та королівство Леон, де править Санчо I. Королівство Англія очолює Едгар Мирний.

У Київській Русі править княгиня Ольга. У Польщі Мешко I, Перше Болгарське царство очолює цар Петро I, Богемія, Моравія, у Хорватії король Михайло Крешимир II. Великим князем мадярів був Такшонь.

Аббасидський халіфат очолює аль-Муті, в Іфрикії владу утримують Фатіміди, в Середній Азії Саманіди. У Китаї розпочалося правління династії Сун. Значними державами Індії є Пала, держава Раштакуртів, Пратіхара, Чола. В Японії триває період Хей'ан. На північ від Каспійського та Азовського морів існує Хозарський каганат.

Події

  • Відкриття великого родовища срібла на території Німеччини в районі гори Раммельсберг

Народились

Померли

Примітки

  1. «962 рік. У цьому році повернувся назад Адальберт, поставлений в єпископи Ругам, бо не вдалося йому нічого з того, за чим був відправлений, і бачив свої старання даремними; на зворотному шляху деякі з його супутників були вбити, сам він з великими зусиллями ледве врятувався».
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.