Рахункова палата України

Рахунко́ва пала́та України — орган фінансово-бюджетного контролю, який утворюється Верховною Радою України, підпорядкований і підзвітний їй. Працює самостійно і незалежно від інших органів держави.

Рахункова палата України
Загальна інформація
Країна  Україна
Керівництво діяльністю здійснює Верховна Рада України
Штаб-квартира 01601, Київ, вул. М. Коцюбинського, 7
Річний бюджет 475 531 800 ₴[1]
Голова Пацкан Валерій Васильович З 15.3.2018
Ключовий документ Закон України «Про Рахункову палату»
ac-rada.gov.ua
Будівля Рахункової палати

Створена відповідно до прийнятої 1996 року Конституції та Закону України «Про Рахункову палату» від 2 липня 2015 року[2]. Раніше був чинним Закон «Про Рахункову палату» від 11 липня 1996 року[3]. День Рахункової палати відзначається щороку 22 жовтня.

Склад

Рахункова палата складається з тринадцяти членів, діє апарат, що складається з департаментів, територіальних та інших структурних підрозділів (включаючи патронатні служби членів Рахункової палати).

Голова

Голова призначається на посаду Верховною Радою за поданням Голови ВРУ, ця посада передбачає такі функції:

  • очолює Рахункову палату, здійснює керівництво та забезпечує організацію роботи;
  • представляє Рахункову палату у відносинах з ВРУ та іншими державними органами, установами та організаціями;
  • головує на засіданнях Рахункової палати;
  • вносить на розгляд палати пропозиції щодо концепції роботи, кадрової політики, кошторису, структури і штатного розкладу;
  • вносить на розгляд пропозиції щодо призначення на посаду та звільнення Секретаря палати, згідно з рішенням патати призначає та звільняє з посади Секретаря;
  • інформує ВРУ про державний зовнішній фінансовий контроль;
  • підписує рішення палати та протоколи її засідань;
  • здійснює зв'язки з громадськістю та ЗМІ;
  • виконує інші повноваження.

У 1996—2011 роках Головою та творцем Рахункової палати був Валентин Симоненко, з 2012 року Роман Магута.

15 березня 2018 — Головою палати призначено нардепа від «Блоку Порошенка» Валерія Пацкана.[4]

Заступник Голови та Секретар Рахункової палати

Ювілейна монета НБУ «10 років Рахунковій палаті»

Заступник Голови палати обирається на засіданні Рахункової палати відкритим голосуванням за поданням Голови палати зі складу її членів. Заступник Голови обирається не менш ніж двома третинами від складу палати. Заступником Голови Рахункової палати рішенням Рахункової палати від 22.03.2018 № 7-1 обраний Майснер Андрій Васильович.

Секретар за посадою є керівником апарату Рахункової палати.

Члени Рахункової палати

Рахункова палата складається з дев'яти членів, на кожного з них поширюється дія Закону «Про державну службу», крім норм щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади та умов оплати праці члена Рахункової палати, що встановлюються Законом.

Членом палати може бути громадянин України, не молодший тридцяти років, який володіє державною мовою та однією з офіційних мов Ради Європи, має вищу освіту не нижче ступеня магістра, стаж роботи не менше 7 років, стаж роботи у сфері державного контролю (аудиту), економіки, фінансів або права не менше 5 років та бездоганну ділову репутацію.

Строк повноважень членів палати — 6 років, одна особа не може обіймати цю посаду понад два строки.

Територіальне управління Рахункової палати по Харківській, Сумській та Полтавській областях (Харків)

Територіальні управління Рахункової палати

Функціонує 7 територіальних управлінь Рахункової палати, компетенція яких поширюється на декілька регіонів. Усі працівники територіальних управлінь приймаються виключно на центральному рівні шляхом складної процедури співбесід та конкурсних відборів і є працівниками 2 — 4 категорій державних службовців (згідно з ЗУ «Про державну службу», який діє до 1 січня 2016-го).

Територіальні управління — структурний підрозділ Рахункової палати без статусу юридичною особи. Центрами територіальних управлінь є Київ, Харків, Донецьк (тимчасово не працює), Львів, Вінниця, Одеса, Дніпро. Компетенція більшості територіальних управлінь поширюється на 2 або 3 регіони, крім теруправлінь у Вінниці та Львові, які діють на території 4-6 областей.

Примітки

Див. також


Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.