Рейнбот Віктор Євгенович

Ві́ктор Євге́нович Рейнбот (1 червня 1869 16 червня 1956) — юрист, політичний діяч, дійсний таємний радник.

Віктор Євгенович Рейнбот
4-й Міністр юстиції Гетьманського уряду України
14 листопада 191814 грудня 1918
Гетьман Павло Скоропадський
Отаман Ради міністрів Сергій Гербель
Попередник(и) Андрій В'язлов
Наступник(и) Віктор Приходько (як мінстр юстиції у уряді Директорії)
Тимчасовий виконувач обов'язків Міністра внутрішніх справ Гетьманського уряду України
24 жовтня 191814 листопада 1918
Отаман Ради міністрів Федір Лизогуб
Попередник(и) Ігор Кістяковський
Наступник(и) Василенко Микола Прокопович
Особові дані
Народився 1 червня 1869(1869-06-01)
Місце народження Петербург
Помер 16 червня 1956(1956-06-16)
Місце смерті Ніцца, Франція
Вища освіта Імператорське училище правознавства
Професія юрист
Нагороди

Орден Святого Володимира 3 ступеня
Орден Святого Володимира 4 ступеня
Орден Святої Анни 2 ступеня
Орден Святої Анни 3 ступеня
Орден Святої Анни 4 ступеня

Біографія

Народився у сім'ї дворянина Полтавської губернії в Петербурзі. У 1890 році закінчив Імператорське училище правознавства у чині Х класу (колезький секретар). Після цього, з 1891, служив у Харківській судовій палаті при прокуророві Закревському, після переведення якого до Сенату у 1894 був призначений на посаду судового слідчого в Усть-Медведицькій. Потім, займав посади прокурора у Костромі та Нижньому Новгороді (квітень 1906 липень 1909), голови окружного суду Лібави. У 1914 став головою Петербурзького окружного суду. Став відомий завдяки своїй протидії намаганням закрити справу Манасевич-Мануйлова[1].

Під час революційних подій у Петрограді виїхав до України. Після гетьманського перевороту, спершу завідувач Головним управлінням місцями ув'язнення. Пізніше, товариш міністра, з 24 жовтня 1918 року — тимчасово керуючий міністерством внутрішніх оправ. 31 (18) жовтня видав циркуляр з мотивуванням необхідності боротьби з діяльністю таємних та легальних організацій та партій, які виступають проти існуючого ладу: РКП(б), «Всеукраинская организация коммунистов (большевиков)», анархістів, лівих російських соціалістів-революціонерів, лівих українських есерів, правих російських есерів, котрі прагнули утворити в Україні військові організації для підготовки збройного повстання проти гетьманської влади. Мали бути проведені обшуки та арешти серед їхніх членів. Інші існуючі в Україні партії та організації мали перебувати під контролем влади. По проголошенні федерації з Росією — міністр юстиції в кабінеті Ґербеля, з 14 листопада 1918, генеральний прокурор Української держави.

Заарештований Директорією, був вивезений до Одеси на вимогу французьких сил, разом з іншими заарештованими членами уряду Гетьманату, і там звільнений. Жив у еміґрації, спочатку у Варшаві, останні двадцять років прожив у Ніцці. Служив у банку; член Союзу російських адвокатів. В 1930-х входив до складу членів Комітету правознавців. 1950 року в правлінні Російського дому департаменту Приморські Альпи. Помер у 1956 році.

Примітки

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.