Ренет шампанський

Рене́т шампа́нський (Ренет паперовий) — родич Ренету Симиренка — сорт яблуні домашньої виведений у Німеччині[1] в кінці XVIII — на початку XIX століть.[2] Найбільш поширений у Криму та південному Степу України.

Ренет шампанський
Рід Яблуня (Malus)
Вид Яблуня домашня
(Malus domestica)
Сорт Ренет шампанський
Походження  Німеччина
 Ренет шампанський у Вікісховищі
Ренет шампанський. «Атлас плодов», 1906

Дерева середньої або вище середньої сили росту, крона округло-піднесена, пірамідальної форми; плодоносять на кільчатках. У плодоношення вступають на слаборослих підщепах на четвертий, на дусенах і сіянцевих підщепах — на шостий-восьмий рік.

Цвіте пізно. Стійкість квіткових бруньок до весняних заморозків висока. Сорт порівняно стійкий до грибкових захворювань. Запилювачі: Ренет Симиренка, Розмарин білий.[3]

Починають плодоносити на 6—8-й рік, а при вирощуванні на карликових підщепах — на 4-й. Сорт високоврожайний, дає до 200—250 кг плодів з дорослого дерева. Належить до групи періодично плодоносних яблунь.[4] Характеризується високою товарною якістю плодів. Вони світло-жовті або навіть білуваті, плескуваті, однакові за формою та розміром, чисті, дуже привабливі, вирощені в гірських районах — забарвлені красивим рожевим рум'янцем. Достигають у жовтні і зберігаються, не втрачаючи привабливості і свіжості, до червня.[5] Під час зберігання не уражуються фізіологічними хворобами.[6] Смак кисло-солодкий, але при зберіганні кислотність поступово зменшується. Збирати врожай можна в середині — наприкінці вересня[2], трохи раніше за настання збиральної стиглості.[7][8]. При занадто високій відносній вологості зберігання лопається шкірка.[9]

Зимостійкість дерев невисока, особливо в молодому віці.[6] Практично не вражається паршою.[10]

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.