Рим (телесеріал)

«Рим» — історичний серіал, проєкт студії HBO та BBC, найдорожчий серіал в історії світового кінематографу (бюджет фільму становить 100 млн фунтів). На сьогодні серіал знято до кінця і він складається з 22 серій. Перший сезон (12 серій) було знято 2005 року. В ньому показане життя двох солдатів XIII легіону на тлі громадянської війни між Гаєм Юлієм Цезарем і Гнеєм Помпеєм Магном. Головними героями є центуріон Луцій Варіній (Кевін Маккід) і Тіт Пуллон (Рей Стівенсон). Зйомки другого сезону (10 серій) було закінчено 2007 року. Тут описуються події зі смерті Цезаря до тріумфу Октавіана Августа над Антонієм. Події серіалу ґрунтуються на реальних історичних подіях, хоч і з певними художніми відхиленнями. Більшість героїв, у тому числі й головні є історичними особами (Ворен та Пуло (Пуліон) згадуються в DE BELLO GALICA Цезаря).

Рим
Rome
Тип телесеріал
Телеканал(и) BBC / HBO / RAI
Дистриб'ютор(и) Hulu і HBO Max
Жанр Історична драма
Формат зображення 1080i (HDTV)
Тривалість серії ~55 хв.
Керівник проєкту Bruno Hellerd, John Miliusd і William J. MacDonaldd
Режисер Майкл Ептед[1] і Tim Van Pattend
Ідея Джон Міліус (John Milius)
У головних ролях Кевін Маккіддd, Рей Стівенсон, Поллі Вокер, Max Pirkisd, Кіріан Гайндс, Джеймс Пюрфой, Ліндсі Дункан, Індіра Варма, Kerry Condond, Кеннет Кренем, Тобіас Мензісd, Simon Woodsd, Rick Wardend, Karl Johnsond, David Bamberd, Lee Boardmand, Аллен Лічd, Lyndsey Marshald, Scott Chisholmd, Maxim Baldryd, Alex Wyndhamd, Alice Henleyd, Deborah Moored, Haydn Gwynned, Guy Henryd, Ronan Vibertd, Kathryn Hunterd, Paul Jessond, René Zaggerd, Ian McNeiced, Nicholas Woodesond, Chiara Mastallid, Lorcan Cranitchd, Esther Halld, Zuleikha Robinsond, Enzo Cilentid, Camilla Rutherfordd, Michael Nardoned, Nigel Lindsayd, Coral Amigad, John Boswalld, Suzanne Bertishd, Lidia Biondid, Daniel Cerqueirad, Tony Guilfoyled, Amy Marstond, Vincenzo Nicolid, Rocky Marshalld і Giovanni Calcagnod
Композитор Jeff Beald
Країна-виробник  США,
 Велика Британія,
 Італія
Мова оригіналу англійська
Перший показ 28 серпня 200525 березня 2007
Кількість сезонів 2
Кількість серій 22
Посилання

Сюжет

1 сезон

Юлій Цезар щойно закінчив восьмирічну війну проти Галлії, готуючись із тріумфом увійти до Риму. Однак у Сенаті проти Цезаря готується змова. Змовники переконують виступити проти нього Помпея Великого. Цезар починає похід до Риму. У республіці починається громадянська війна. Легіонери Луцій Варіній і Тіт Пуллон, ветерани XIII легіону, самі того не бажаючи, виявляються залучені до справ сильних світу цього.

Цезар, маючи значно меншу армію, все ж таки перемагає. Помпей біжить до Єгипту, де його обезголовлюють люди єгипетського царя. Цезар прибуває до Єгипту, де йому подають голову Помпея. Обурений такими діями щодо громадянина та консула Риму, він розправляється із причетними до вбивства Помпея та ставить на трон [[Клеопатра VII|Клеопатру]. Вона народить йому сина, який насправді є дитиною від легіонера Тіта Пуллона.

Кар'єра Луція Варінія йде в гору, його призначають магістратом. Пуллон через свою кохану Ірину вбиває слугу Луція, і вони сваряться. Тіт Пуллон починає заробляти на вбивствах на замовлення, за що опиняється у в'язниці і його присуджують до смерті на арені. У кривавому поєдинку з гладіаторами у критичний момент на допомогу Пуллону приходить Луцій Варіній.

Цезар викликає до себе Луція Варінія і робить його сенатором Риму. Брут готує вбивство Цезаря, але тепер їм заважає Луцій Варіній, який не відступає від Юлія ні на крок. Пуллон просить у Ірини прощення і їде з нею до храму Юнони, щоб очиститися перед богами. Луцію Варінію розповідають, що його дружина Ніоба зраджувала його. У гніві він залишає Цезаря і поспішає додому. Ніоба кидається з балкона, розбиваючись на смерть. У цей час у Сенаті вбивають Цезаря.

2 сезон

Варіній проклинає своїх дітей та друзів і йде з дому. Пуллон дізнається про смерть Цезаря і повертається до Риму. Дітей Луція викрадають у рабство. Друзі вбивають викрадача, але той каже перед смертю, що діти мертві.

Марк Антоній домовляється з Брутом про те, щоб не оголошувати Цезаря тираном, а потім обманом захоплює владу, виганяючи Брута та Касія з Риму. Октавіан Август — єдиний спадкоємець Цезаря за його заповітом хоче отримати свої гроші. Октавіан закладає своє майно для того, щоб виплатити гроші римському народу, як зазначено у заповіті Цезаря. Через це вони сваряться з Марком Антонієм, і Октавіан, збираючи армію, йде. З цього моменту починається їхня війна з Антонієм.

Пуллон одружується з Іриною. Він разом із Варінієм стоїть на чолі банди. Вони з Луцієм сваряться, і Тіт Пуллон іде. Але коли вертається, то не застає Луція. Той пішов разом із військом Марка Антонія, який останнім часом дедалі більше програє Октавіану.

Пуллон зустрічає Лідію та дізнається, що діти Варінія живі. Він вирушає до табору Марка Антонія, і вони з Варінєм їдуть визволяти дітей. Октавіан повертається до Риму, де дізнається, що Брут та Касій зібрали велику армію та рухаються до них. Він об'єднується з Антонієм і назавжди знищує їх.

Діти ненавидять Варінія, вважаючи його винним у смерті матері. Рабиня, яка закохалася в Пуллона, вбиває Ірину та її ненароджену дитину. Октавіан виганяє Антонія, і той їде до Єгипту, де довгий час живе з Клеопатрою (вона народжує від нього двох дітей); з ним їде і Луцій Варіній. Починається нова війна. Пуллон вирушає з Октавіаном до Єгипту.

Після програної битви Антоній та Клеопатра скоюють самогубство. Антоній вбиває себе мечем, після чого Клеопатра (зрозумівши, що Октавіан хоче привезти її на та її дітей до Риму як трофеі) вбиває себе за допомогою укусу отруйної змії. Луцій Варіній забирає сина Пуллона, якого вважають сином Цезаря. Він зустрічається з Тітом, і вони разом намагаються втекти; невдовзі Луцій Варіній отримує смертельне поранення у сутичці з римським патрулем. Пуллон відвозить друга до дітей, щоб попрощатися. Тіт Пуллон повідомляє Октавіану, що Цезаріон мертвий і залишає службу назавжди.

Примітки

  1. Person Profile // Internet Movie Database — 1990.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.