Роб Гелфорд

Роберт Джон Артур «Роб» Ге́лфорд (англ. Robert John Arthur "Rob" Halford; (нар.25 серпня 1951) британський музикант, автор пісень та продюсер, в першу чергу відомий як вокаліст британського хеві-метал-гурту Judas Priest (в 1973—1991 рр. і з 2003 року по нинішній час). За версією журналу Classic Rock займає 9 місце в рейтингу найкращих фронтменів рок-музики [1].

Роб Гелфорд
англ. Rob Halford
Rob Halford
Rob Halford
Основна інформація
Повне ім'я Роберт Джон Артур Гелфорд
Дата народження 25 серпня 1951(1951-08-25) (70 років)
Місце народження Волсолл, Західний Мідленд, Англія, Велика Британія
Роки активності 1969 — дотепер
Громадянство  Велика Британія
Національність Британець
Професія Музикант, композитор
Співацький голос Тенор
Інструменти Вокал, губна гармоніка
Жанр Хеві-метал, хард-рок
Псевдоніми Metal God
Офіційний сайт
 Файли у Вікісховищі

Покинувши колектив в 1993 році на хвилі спаду інтересу до металу, Гелфорд довгий час експериментував з різними музичними жанрами, що не викликало розуміння у давніх шанувальників співака. Проте, повернувшись до традиційного металу, він як сольний виконавець досяг успіху, куди більшого, ніж користувався на той момент покинутий ним гурт. Повернення Гелфорда в Judas Priest в 2003 році повернуло гуртові колишню популярність, але в той же час не стало перешкодою для сольної кар'єри музиканта в рамках його власного гурту Halford.

За потужні вокальні дані і значний внесок у розвиток метала Гелфорд отримав прізвисько «Metal God» («Бог Метала»).

Ранні роки

Роберт Джон Артур Гелфорд народився 25 серпня 1951 року в Саттон Колдфілд, Англія. Потім його батьки переїхали в Уолсолл (розташований за 8 км на північний захід від Бірмінгема (Західний Мідлендс), де і зараз знаходиться будинок музиканта[2]. Його батько працював сталеваром, мати деякий час була домогосподаркою, а потім вихователькою в дитячому садку[3]. Крім Роберта, старшого сина, в родині Гелфорд було ще двоє дітей: сестра Сью і брат Найджел.

У школі Гелфорд, за його власними словами, не був ні забіякою, ні надто тихою дитиною. Якщо його цікавив предмет, то він старався, якщо ні, то зазвичай прогулював. Його улюбленими предметами були музика, англійська мова і, перш за все, історія[4]. Вокальні здібності Роба вперше виявилися у віці 8 років, коли він співав у шкільному хорі. Але талант хлопчика не отримав свого розвитку, поки, ставши підлітком, Гелфорд не виявив активнішого інтересу до музики. У своєму першому гурті він опинився ще будучи 15-річним школярем. Колектив називався Thakk, його лідер-гітаристом був шкільний учитель. Зазвичай гурт виконував кавери пісень The Yardbirds, Free, Джиммі Хендрікса і The Rolling Stones. За словами Гелфорда в той час він серйозно не захоплювався музикою, і, закінчивши школу, абсолютно не уявляв чим хоче займатися далі. Незабаром Гелфорд прочитав у місцевій газеті рекламу про прийом на роботу до Великого театру в Вулвергемптоні, де з великим задоволенням почав працювати. Хлопець працював учнем освітлювача та зіграв кілька аматорських ролей на сцені. Хоча він пробув на цій роботі всього пару років, за власними словами, у Роба саме тоді з'явилося справжнє бажання виступати на сцені. Саме воно, а також страх, що можна тренуватися роками, і в результаті опинитися поряд з підмостками, змусили хлопця покинути роботу та «спробувати інший підхід, який може дати якнайшвидші результати»[5].

Камінг-аут

Рокер, є відкритим гомосексуалом з 1998 року, який відкрито підтримує ЛГБТ. Також фронтмен зізнався, що перед виступом у Санкт-Петербурзі в 2012-му році місцева влада заборонила їм робити якісь заяви про права геїв.[6]

Примітки

  1. 100 найкращих фронтменів року // Classic Rock (ru).  2006. № 43. С. 19.
  2. Андрій Корюхін. Judas Priest // Dark City.  2005. № 29. С. 41.
  3. Q&A with Rob Halford. The Gazette (англійською). 01 серпня 2007. Архів оригіналу за 26 січня 2012. Процитовано 29 квітня 2009.
  4. Кудрявин Олександр. Halford // Dark City.  2001. № 2. С. 15.
  5. Gett, Steve. Judas Priest: Heavy Duty. — Alfred Pub Co, 1984. — 88 p. — ISBN 0895242273.(рос.)
  6. Рокерам «Judas Priest» у Росії заборонили говорити про геїв
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.