Романюк Богдан Васильович

Романюк Богдан Васильович (15 червня 1946(19460615), село Голотки, Тернопільська область, Україна) генерал-лейтенант України, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, доктор філософії, професор кафедри транспортного права та логістики Національного транспортного університету, почесний працівник МВС України.

Романюк Богдан Васильович
 Генерал-лейтенант
Загальна інформація
Народження 15 червня 1946(1946-06-15) (75 років)
с. Голотки, Підволочиський район, Тернопільська область, Україна
Національність Українець
Alma Mater Львівський національний університет
Військова служба
Приналежність Україна
Вид ЗС  МВС України
Нагороди та відзнаки
Іменна вогнепальна зброя
«Хрест Слави» (МВС України)
Медаль «За трудову доблесть»

Життєпис

Народився 15 червня 1946 р. у с. Голотки на Тернопільщині в селянській сім'ї. Після закінчення школи працював робітником на Новосільській лукомеліоративній станції Тернопільської області.

Фахову освіту майбутній правозахисник здобував на юридичному факультеті Львівського державного університету ім. І. Я. Франка, який закінчив у 1971 р. В університеті потоваришував з одногрупниками О. Ф. Бантишевим, Ю. В. Горшковим (світлої пам'яті), М. В. Костицьким та А. Г. Юхименком— компанія тримала першість і в навчанні, і в розвагах. Дружбу зберегли й донині. На третьому курсі почав працювати помічником слідчого у прокуратурі м. Львова. У 1971 р.,закінчивши навчання, за розподілом був направлений до слідчого апарату органів внутрішніх справ. Протягом 12 років працював слідчим, старшим слідчим та старшим слідчим з особливо важливих справ, проводячи розслідування у велікій кількості кримінальних справ, у тому числі у низці складних та резонансних справ у сфері економіки.

У 1977—1994 рр. Богдан Васильович працює в центральному апараті МВС України, обіймаючи керівні посади: начальника відділу, заступника, першого заступника начальника Головного слідчого управління, першого заступника начальника Головного штабу МВС України.

З 1994 по 1997 р. — начальник УМВС у Львівській області. Високий професіоналізм та багаторічний досвід практичної роботи Богдана Васильовича зумовили у цей час успіх операції під його керівництвом щодо виявлення та затримання серійного вбивці Анатолія Онопрієнко, що скоїв 52 кривавих убивств у семи областях України.

У 1997 р. був повернутий у МВС України, а відтак, як офіцер діючого резерву, відряджений до Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України, де працював першим заступником керівника Міжвідомчого НДЦ з проблем боротьби з організованою злочинністю при цьому комітеті. У 2007 році Міжвідомчий НДЦ було підпорядковано Раді національної безпеки і оборони України та Президентом України. Романюк Богдан Васильович був призначений керівником цього НДЦ. Працював на вказаній посаді до 24 травня 2012 року.

Протягом багатьох років Романюк Б. В. бере участь у нормотворчій діяльності. Розпорядженням Президента України від 24 вересня 1992 р. був введений до складу експертної групи з питань підготовки проектів міждержавних угод про правову допомогу. Указом Президента України від 20 березня 2008 р. включений до складу Комісії з розробки проекту концепції реформування системи органів МВС України.

До жовтня 2019 року протягом трьох скликань Верховної Ради України працював позаштатним консультантом Комітету парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

З 2012 року займається викладацькою діяльністю. Працює на посаді професора у Національному транспортному університеті, де викладає такі предмети як «Організація судових та правоохоронних органів», «Кримінальний процес» та «Кримінологія».

17.09.2020 року Постановою Верховної Ради України 4104 був включений до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Наукова робота

Автор (співавтор) понад 150 наукових праць, зокрема, монографій:

  • «Сучасні теоретичні та правові проблеми використання спеціальних знань у досудовому слідстві»,
  • «Законодавство України та зарубіжних країн щодо протидії корупції. Міжнародний досвід боротьби з корупцією»,
  • «Удосконалення досудового провадження в Україні»,
  • «Кримінальна відповідальність за спричинення смерті людині: кваліфікація таких діянь та їх відмежування від суміжних злочинів»,
  • «Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку»,
  • «Спеціальні види звільнення від кримінальної відповідальності в Україні: умови, порядок та перспективи розвитку»;

Підручників та посібників:

  • «Виявлення та розслідування злочинів, що вчиняються за допомогою комп'ютерних технологій»,
  • «Контрабанда: засоби попередження та протидії»,
  • «Організована злочинність в Україні»,
  • «Курс кримінології: в 2-х томах»,
  • «Кримінологія»,
  • «Комп'ютерна злочинність»,
  • «Кримінальне право України»,
  • «Психологічні особливості організованих злочинних об'єднань (Використання психологічних знань у протидії організованій злочинності)»,
  • «Тероризм: сучасний стан та міжнародний досвід боротьби»,
  • «Виявлення та розслідування злочинів, що вчиняються у сфері інформаційних технологій»,
  • «Внутрішня безпека України та шляхи її забезпечення»,
  • «Посилення співпраці між Україною та ЄС щодо утвердження верховенства права в Україні. Аналітична доповідь та рекомендації»,
  • «Участь спеціаліста на стадії досудового слідства»,
  • «Корупційні діяння на державній службі — загроза національній безпеці Української держави: навч.-метод.матеріали»,
  • «Кримінальна відповідальність за злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту».

Регулярно публікується у фаховій періодиці тощо. Задля впровадження в Україні передового досвіду боротьби з організованою злочинністю тощо вивчав здобутки інших країн: Німеччина, Данія, Румунія, Польща, Італія, Словаччина та інші.

Нагороди

За особисті заслуги у боротьбі зі злочинністю, зміцнення законності і правопорядку, зразкове виконання службового обов'язку нагороджений Відзнакою Президента України «Іменна вогнепальна зброя», за особливі заслуги перед українським народом нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, відзнакою «Хрест Слави», медаллю «За трудову доблесть», а також понад 20 іншими нагородами, званнями і 60 заохоченнями.

Захоплення

На дозвіллі Богдан Васильович любить рибалити, полювати, відпочивати на природі, а ще закоханий у книжки — має величезну бібліотеку, любить читати і пише на фахові теми.

Його життєве кредо відображає усю відповідальність роботи захисника правопорядку:

Будь завжди і в усьому чесним із самим собою та людьми

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.