Рівненський район (Саратовська область)

Рівенський район рос. Ровенский район муніципальне утворення в Саратовській області. Адміністративний центр району — смт. Рівне. Населення району — 16 894 чол.

Рівненський район

рос. Ровенский муниципальный район

Герб
селище Рівне
Країна  Росія
Регіон Саратовська область
Номерний знак 64, 164
Офіційна мова російська
Населення
 - повне 16 894[1]
Площа
 - повна 2.1 тис. км²
Часовий пояс MSK (UTC+3)
Дата заснування 7 вересня 1941
Голова районної адміністрації Рощин Сергій Юрійович
Вебсайт офіційний сайт адміністрації (рос.)
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Рівненський район

Географія

Розташований в південно-західній частині Лівобережжя на березі річки Волги в сухостеповій зоні на північній околиці Прикаспійської низовини, на кордоні з Волгоградської областю. Клімат різко континентальний, посушливий. У назві району відбився рівний степовий характер навколишньої місцевості.

Район межує з Волгоградською областю на півдні, Краснокутським муніципальним районом на сході, Енгельського муніципальним районом на півночі. Із заходу обмежений Волгою.

Історія

Згідно Указу Президії Верховної Ради СРСР від 28 серпня 1941 року німецьке населення Зельманского кантону АРСР німців Поволжя було виселено і він був включений до складу Саратовської області як Зельманський район.

19 травня 1942 року Зельманський район перейменований в Рівненський район, а село Зельман — в село Рівне. Одночасно були перейменовані сільські ради району.

7 травня 1956 року до Рівненського району був приєднаний Приволзький район з 5 сільськими радами.

9 грудня 1962 року Рівненський район включений до складу Енгельського району.

Указом Президії Верховної Ради РРФСР від 9 грудня 1970 року зі складу Енгельського району був виділений Рівненський район з центром в селі Рівне.

В 1997 у Рівненський район перейменований в об'єднане муніципальне утворення Рівненського району.

Відповідно до Закону Саратовської області від 29 грудня 2004 року № 115-ЗСО «Про муніципальних утвореннях, що входять до складу Рівненського муніципального району» в 2005 році об'єднане муніципальне утворення Рівненського району перетворено в Рівненський муніципальний район.

Економіка

Район сільськогосподарський. Найбільший в області виробник баштанних (в основному кавунів). Вирощують зерно, велику рогата худобу, овець. Невеликі промислові підприємства переробляють сільськогосподарську сировину. Є великі зрошувальні системи. Ведеться нафто- і газовидобування.

Примітки

  1. Всероссийская перепись населения 2010 г. Архів оригіналу за 27 червня 2011. Процитовано 14 серпня 2014. (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.