Краснокутський район (Саратовська область)

Краснокутський район рос. Краснокутский район муніципальне утворення в Саратовській області. Адміністративний центр району — місто Красний Кут. Населення району — 34 246 чол.

Краснокутський район

рос. Краснокутский район

Герб Прапор
Муніципальне утворення:
муніципальний район
місто Красний Кут
Країна  Росія
Область  Саратовська область
Номерний знак 64, 164
Офіційна мова російська
Населення
 - повне 34 246 (2014)[1]
Площа
 - повна 2.9 тис. км²
Часовий пояс MSK (UTC+3)
Дата заснування 7 вересня 1941
Голова районної
адміністрації
Дородний Сергій Михайлович
Вебсайт офіційний сайт адміністрації (рос.)
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Краснокутський район

Географія

Район розташований в південній частині Лівобережжя, на північній околиці Прикаспійської низовини в зоні сухих степів, в басейні річки Єруслан, на Сиртовій рівнині.

Район межує із заходу з Рівненським районом і Енгельським, з півночі з Совєтським районом, з північного сходу з Федоровським районом, з південного сходу з Пітерським районом.

Історія

  • Утворений 7 вересня 1941 року в складі Саратовської області в результаті ліквідації АРСР німців Поволжя і перетворення з Краснокутського кантону.
  • 16 жовтня 1942 постановою ПВС РРФСР територія м'ясомолочного радгоспу № 105 Безимянського району Саратовської області була передана в Краснокутський район.
  • В 1959 у до складу району увійшла територія скасованого Комсомольського району.

З 1 січня 2005 року район перетворений в муніципальне утворення Краснокутський муніципальний район.

Економіка

Район переважно сільськогосподарський, виробляється продукція тваринництва, зернові культури і корми на зрошенні. Тут знаходяться центр виробництва знаменитих заволзьких пшениць, 2 дослідно-виробничих господарства, держплемптахозавод «Красний Кут», Краснокутська державна селекційна станція.

Більшість промислових підприємств пов'язано з переробкою продукції сільського господарства, в тому числі і завод з переробки та зберігання насіння сорго. Є 2 заводи: арматурний (виробництво пароводозапорної арматури) і електроагрегатний (оборонного значення).

Пам'ятки

Церква в ім'я Казанської ікони Божої Матері

Братська могила померлих в госпіталях в місті Красний Кут в роки Великої Вітчизняної війни

Серед пам'яток історії та культури інтерес представляють церква Миколи Чудотворця в селі Дяківка, Свято-Троїцька церква в місті Красний Кут, церква в ім'я Казанської ікони Божої Матері в Логіновке, лютеранська церква в селі Чкалове.

7 серпня 1961 поблизу Красного Кута приземлився спусковий апарат космічного корабля Восток-2, який був пілотований льотчиком-космонавтом Г. С. Титовим.

В районі ареал проживання дрохви-красуні.

Поруч із селом Дяківка знаходиться природна пам'ятка — Дяківський ліс — єдиний великий лісовий масив в сухих заволзьких степах, що простягнувся на 19 кілометрів з півночі на південь, а з заходу на схід — майже на 30. В лісі ростуть сосна, дуб, береза​​, осика, тополя, шелюга, терен, глід, акація, калина, горобина, ясен, в'яз, смородина, черемха, рокитник, клен, верба, ліщина та інші породи дерев і чагарників. Також по сусідству з лісом росте степова рослинність з реліктовими видами злаків: кювера європейська, тонконіг дібровний, дикі жито і овес. Є і більш рідкісні для цих місць рослини — папороті і орхідеї. Мешкають вовки та лисиці, зайці і козулі, кабани і олені, а також світлий тхір. Цей своєрідний, унікальний куточок заволзької природи являє собою залишки широко поширених в минулому по долинах річок лісів.

Персоналії

Примітки

  1. Всероссийская перепись населения 2014 г. Архів оригіналу за 10 серпня 2014. Процитовано 11 серпня 2014. (рос.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.