Сацума-Сендай

Сацу́ма-Сенда́й (яп. 薩摩川内市, さつませんだいし, МФА: [sat͡suma sendai̯ ɕi̥]?) — місто в Японії, в префектурі Каґошіма. Розташоване в західній частині префектури, на узбережжі Східно-Китайського моря. Виникло на основі стародавнього адміністративного центру провінції Сацума. Отримало статус міста 2004 року. Площа становить 683,50 км². Станом на 1 липня 2012 року населення складало 98 410 осіб, густота населення — 144 осіб/км². Основою економіки є сільське господарство, харчова промисловість, високі технології, виробництво електроенергії, туризм. В місті розташовані руїни стародавніх буддистських монастирів і гарячі ванни на термальних водах.

Сацума-Сендай
31°48′48″ пн. ш. 130°18′15″ сх. д.
Регіон Кюшю
Префектура Каґошіма
Код 46215-2
Площа 683,50 км²[1]
Населення 98 410 осіб
(Станом на 1 липня 2012)
Густота 144 осіб/км²
Зв'язок Офіційна сторінка
• проєкт

Географія

Сацума-Сендай лежить у басейні середньої і нижньої течії річки Сендай, на узбережжі Східно-Китайського моря. Річка утворює Сендайську рівнину, яка є центром міста. У районі гирла Сендаю є міський порт.

Сацума-Сендаю підпорядковуються острови Кошікі, що лежать на захід від центральної частини міста: великі Камі-Кошікі, Нака-Кошікі та Шімо-Кошікі, а також декілька малих. Через місто пролягають важливі транспортні шляхи й залізниці, зокрема кюсюський швидкісний потяг шінкансен.

Історія

У 8 столітті на території Сацума-Сендаю містились адміністрація провінції Сацума, державні буддистькі монастирі Тайхе та Кокубун. У середньовіччі землями в районі сучасного кварталу Ірікі володів самурайський рід Шібуя, який згодом змінив прізвище на Ірікіїн. Хемлями у кварталі Тоґо керував самурайський рід Тоґо, а територію середньої течії річки Сендай контролював рід Кедоїн. У 16 столітті вони всі стали васалами могутнього роду Шімадзу.

Засноване 12 жовтня 2004 року шляхом злиття таких населених пунктів:

  • міста Сендай (川内市)
  • містечка Хівакі повіту Сацума (薩摩郡樋脇町)
  • містечка Ірікі (入来町)
  • містечка Тоґо (東郷町)
  • містечка Кедоїн (祁答院町)
  • села Сато (里村)
  • села Камі-Кошікі (上甑村)
  • села Шімо-Кошікі (下甑村)
  • села Кашіма (鹿島村)

Назване на честь річки Сендай, що протікає територією Сацуми, провінції, на території якої лежить місто.

Економіка

Основою економіки Сацума-Сендаю є сільське господарство, городництво і тваринництво, харчова промисловість. У місті вирощують полуниці, виноград, кумкват, японські лілії. Помітну роль відіграють рибальство й переробка морепродуктів. У Сацума-Сендаї працюють представництва підприємств високих технологій, зокрема компанії Kyocera. Місто є енергетичним центром південного Кюсю, оскільки тут сконцентровані дві електростанції: теплова на правому березі річки Сендаю і атомна на лівому березі.

У Сацума-Сендаї розвинений туризм. На території кварталу Ірікі збереглися середньовічні самурайські садиби, руїни монастирів Тайхе, Кокубун та замку Кійошікі.

Примітки

Джерела та література

Сацума-Сендай // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊. (яп.)

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Сацума-Сендай


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.