Секнідазол

Секнідазол — синтетичний антибіотик та антипротозойний препарат з групи нітроімідазолів для перорального застосування.

Секнідазол
Систематизована назва за IUPAC
1-(2-methyl-5-nitro-1H-imidazol-1-yl)propan-2-ol
Класифікація
ATC-код P01AB07
PubChem 71815
CAS 3366-95-8
DrugBank
Хімічна структура
Формула C7H11N3O3 
Мол. маса 185,18 г/моль
Фармакокінетика
Біодоступність 80%
Метаболізм Печінка
Період напіввиведення 20 год.
Екскреція Нирки
Реєстрація лікарського засобу в Україні
Назва, фірма-виробник, країна, номер реєстрації, дата СЕКНІДОКС,
«Лабораторія Бейлі-Креат»,Франція
UA/11744/01/01
06.09.2011-06/09/2016

Фармакологічні властивості

Секнідазол — синтетичний антибіотик та антипротозойний препарат з групи нітроімідазолів широкого спектра дії. Препарат має бактерицидну дію, що пов'язана з порушенням процесів реплікації ДНК у клітинах бактерій та найпростіших. До препарату чутливі трихомонади, амеби, лямблії; анаеробні бактерії; чутливими до препарату є також Helicobacter pylori.

Фармакокінетика

Після прийому всередину секнідазол швидко всмоктується, біодоступність препарату — 80%. Максимальна концентрація в крові досягається протягом 4 годин після прийому всередину. Високі концентрації секнідазол створює у більшості тканин та рідин організму. Препарат проникає через гематоенцефалічний бар'єр. Секнідазол проникає через плацентарний бар'єр та виділяється в грудне молоко. Метаболізується препарат в печінці з утворенням активних метаболітів. Виводиться секнідазол з організму переважно нирками. Період напіввиведення препарату складає більше 20 годин, немає даних про збільшення тривалості виведення препарату при нирковій недостатності.

Показання до застосування

Секнідазол показаний при трихомонадному уретриті та вагініті, бактеріальному вагінозі, амебіазі кишечнику та печінки, абсцесах печінки, лямбліозі.

Побічна дія

При застосуванні секнідазолу можливі наступні побічні ефекти[1]: часто (1—10%) нудота, болі в животі, ґлосит, стоматит, металевий присмак в роті, кропив'янка, оборотна лейкопенія; рідко (0,01—0,1%) запаморочення, порушення координації рухів, атаксія, парестезії, полінейропатія.

Протипокази

Секнідазол протипоказаний при підвищеній чутливості до нітроімідазолів, органічних захворюваннях нервової системи, захворюваннях крові, вагітності та годуванні грудьми, дітям до 12 років.

Форми випуску

Секнідазол випускається у вигляді таблеток по 1,0 г та мікрогранул в саше по 0,25; 0,5 та 2,0 г. Входить до складу комбінованих препаратів «ГІНЕКИТ®», «ДАЗЕЛ» з азитроміцином та флуконазолом для лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом.[2]

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.