Синтактична піна

Синтакти́чна піна́ (сферопластики, англ. Syntactic foams) — вид газонаповнених пластиків, наповнювачами в яких служать пустотні сферичні частинки (із синтетичних полімерів, скла та інші), рівномірно розподілені в полімерному в'яжучому. Існують інші модифікації на основі синтактних пін, додатково наповнених газовими мікропорами або макросферами з різних конструкційних матеріалів.

Синтактична піни, яка складається зі скляних мікросфер на матриці з епоксидної смоли. Вид крізь сканувальний електронний мікроскоп

Застосовуються у виробництві плавучих засобів, як тепло- та звукоізоляційні заповнювачі полегшених конструкцій, в світловідбивних системах для маркування доріг.

Сфера застосування

Сучасна екологічно чиста технологія дозволяє виготовляти вироби і конструкції будь-якої конфігурації масою 1 т, що забезпечують додаткову плавучість підводних технічних засобів. Можливе застосування сферопластиків і пінопластів як теплоізоляційних матеріалів (будівництво, нафтовидобування).

Серед нинішніх заяв, деякі з прикладів плавучості модулів для морських бурових стояків, човен корпусів та частин вертольотів і літаків. Нові галузі застосування надходять від спортивної індустрії; лижі та футбольні м'ячі — лише деякі з прикладів.

У 2012 році Джеймс Камерон спустився в батискафі Deepsea Challenger на дно Маріанської впадини. Він використовував синтактичну піну у своєму батискафі.[1]

У 2015 році американські військові запропонували використовувати синтактичну піну з магнієвого сплаву для виробництва військових кораблів — таким чином можна зробити корабель практично непотоплюваними.[2]

Опис

Заводська готовність є однією з найбільших переваг цих матеріалів.

Технологія виробництва ґрунтується на комплексному використанні процесів формування, склеювання і механічної обробки легковагих сферопластиків і пінопластів. Забезпечує раціональну компоновку, зниження масогабаритних характеристик, підвищення експлуатаційної надійності. Допускає можливість використання легковагих матеріалів у складі тришарових конструкцій і нанесення захисних покриттів. Технологічний процес отримання сферопластиків механізований.


Технічні особливості

Порівняльні технічні характеристики наведено у таблиці:

ХарактеристикаСферопластикПінопласт
Густина, кг/м3від 450 до 650від 50 до 600
Міцність, МПа90—1203—50
Глибина експлуатації виробів, мдо 6 000до 600
Термін експлуатації2020

Див. також

  1. Режисер "Титаніка" повернувся з найглибшого місця Землі, ВВС, 26 березня 2012
  2. Металевий пінопласт зробить військові кораблі непотоплюваними, cikavosti.com, 17.05.2015
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.