Синявець гороховий

Синявець гороховий (Lampides boeticus) — вид денних метеликів родини Синявцеві (Lycaenidae).

?
Синявець гороховий

Cupido alcetas
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи(Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Синявцеві (Lycaenidae)
Рід: Lampides
Вид: Синявець гороховий
Lampides boeticus
(Linnaeus, 1767)
Посилання
Вікісховище: Lampides boeticus
Віківиди: Lampides boeticus
EOL: 260817
ITIS: 117253
МСОП: 174427
NCBI: 228011

Етимологія

Латинська назва виду L. boeticus дана на честь Бетики — римської провінції, що розташовувалась на території сьогоднішніх Іспанії та Португалії.

Поширення

Вид поширений в Європі, Африці, Південній та Південно-Східній Азії та Австралії. Численний на півдні ареалу, на півночі трапляється зрідка.

В Україні зрідка трапляється як залітний вид. Спостерігався в Одеській, Полтавській[2], Дніпропетровській, Київській та Донецькій областях[3], Карпатах та Криму.

Опис

Розмах крил до 36 мм. На задніх крилах внизу розташований помітний хвостик і по два вічка з сріблясто-блакитними лусочками. У самця крила зверху синьо-фіолетові, у самиці синьо-коричневі. Низ крил складається з поздовжніх сіро-бежевих смуг і плям. По зовнішньому краю проходить чорна окантовка і біла бахрома.

Спосіб життя

Мешкає на луках, в садах. Кормова рослина улекс звичайний, люпин, квасоля, горох посівний та інші великі бобові. Гусінь живиться бобами. Метелики літають в травні-жовтні. Розвивається два-три покоління в рік. Зимує лялечка.

Мірмекофільний вид. Пов'язаний з мурахами Lasius niger, Camponotus compressus, Camponotus cruetatus, Camponotus sylvaticus, Camponotus foreli, Prenolepis clandestina, Tapinoma melanocephalum тощо.

Примітки

  1. van Swaay, C., Wynhoff, I., Verovnik, R., Wiemers, M., López Munguira, M., Maes, D., Sasic, M., Verstrael, T., Warren, M. & Settele, J. (2010). Lycaena thersamon: інформація на сайті МСОП (англ.) 23 серпня 2018
  2. Плющ И. Г., Безуглый С. К. 2006. Необычная находка Lampides boeticus (Lepidoptera, Lycaenidae) в Полтавской области (Украина). — Вестник зоологии, 40 (5)
  3. Мартынов Вч. В., Плющ И. Г. [НОВЫЕ НАХОДКИ РЕДКИХ И МАЛОИЗВЕСТНЫХ ВИДОВ БУЛАВОУСЫХ ЧЕШУЕКРЫЛЫХ (LEPIDOPTERA: RHOPALOCERA) НА ТЕРРИТОРИИ УКРАИНЫ] / Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Біологія». Випуск 35. 2013: 63-72

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.