Словенське Примор'я

Словенське Примор'я (словен. Primorska; італ. Litorale; нім. Küstenland) частина території Словенії, прилегла до Адріатичного моря і складається з двох історичних областей Градишка й Істрія. До утворення Югославії ці землі входили до складу Габсбурзького коронного краю Австрійське Примор'я.

Словенське Примор'я на мапі Словенії

За результатами Першої світової війни (битви при Ізонцо), у 1920, область Приморська під назвою Венеція-Джулія була анексована італійцями.

Після другої світової війни, терен був поділений між Югославією, яка отримала більшість терену, і Італією, яка зберегла міста Трієст і Гориція. Через це зазнали розвиток нові міські центри на словенській частині терену — Копер і Нова Гориця, що утворюють конурбацію Шемпетер - Вртойба.

Після Любляни, Словенське Примор'я є найбільш розвиненою та економічно процвітаючою частиною Словенії. Західна частина словенської Істрії (на узбережжі) є двомовним регіоном, де словенська та італійська мови можуть бути використані в сфері освіти, права та адміністрування.

Див. також

Галерея

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.