Слон кіпрський карликовий

Слон кіпрський карликовий (Elephas cypriotes або Palaeoloxodon cypriotes) — вимерлий вид слонів, споріднений азійському слону.

?
Слон кіпрський карликовий

Tooth
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Відділ: Двобічно-симетричні (Bilateria)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Хребетні (Vertebrata)
Інфратип: Щелепні (Gnathostomata)
Надклас: Чотириногі (Tetrapoda)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хоботні (Proboscidea)
Родина: Слонові (Elephantidae)
Рід: Palaeoloxodon
Вид: P. cypriotes
Palaeoloxodon cypriotes
Bate
Посилання
Вікісховище: Palaeoloxodon cypriotes
NCBI: 363579
Fossilworks: 159794

Ймовірно, що Кіпрський карликовий слон походить від прямобивневих слонів. Цей слон населяв Кіпр і деякі інші середземноморські острови в плейстоцені . Припускається, що маса карликового слона була всього 200 кг, що становить лише 2% від маси його попередників, маса яких сягала 10 тонн. Корінні зуби карликового слона були також менше, ніж у його предків, але лише в 2,5 рази. Серед факторів, які призвели до карликовості, — відносний дефіцит їжі на невеликих островах, висока конкуренція і хижаки.

Кіпрський карликовий слон існував аж до 9 тисячоліття до н. е. Вид також називають Elephas cypriotes Bate, на честь британського палеонтолога Доротеї Бейт[1], який відкрив його.

Розкопки

Знахідки цільного або навіть частково збереженого скелета цього слона вкрай рідкісні. Вперше рештки Кіпрського слона були відкриті Доротеї Бейт в печерах Кіренейських пагорбів у 1902 і описані в 1903 в журналі Лондонського королівського товариства[2], і пізніше в 1905[3].

Дивись також

Примітки

  1. Reese, David S.: Men, Saints, or Dragons? in Folklore, Vol. 87, No. 1 (1976), pp. 89-95
  2. Bate, D. M. A.: Preliminary Note on the Discovery of a Pigmy Elephant in the Pleistocene of Cyprus in Proceedings of the Royal Society of London Vol. 71 (1902—1903), pp. 498—500
  3. ’’Further Note on the Remains of Elephas cypriotes from a Cave-Deposit in Cyprus’’ by Dorothea M. A. Bate in Philosophical Transactions of the Royal Society of London, Series B, Containing Papers of a Biological Character, Vol. 197 (1905), pp. 347—360
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.