Смугач фінвал

Смуга́ч фінва́л, смугач оселедцевий[1] (Balaenoptera physalus) — типовий вид ссавців з родини смугачеві (Balaenopteridae) ряду китоподібні.

?
Смугач фінвал


Розміри порівняно з людиною
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Китоподібні (Cetacea)
Підряд: Китовиді (Mysticeti)
Надродина: Balaenopteroidea
Родина: Смугачеві (Balaenopteridae)
Рід: Смугач (Balaenoptera)
Вид: B. physalus
Balaenoptera physalus
(Linnaeus, 1758)

Посилання
Вікісховище: Balaenoptera physalus
Віківиди: Balaenoptera physalus
EOL: 46559438
ITIS: 180527
МСОП: 2478
NCBI: 9770
Fossilworks: 64490

Опис

Це друга по довжині тварина у світі після синього кита, більше 27 метрів в довжину і вагою майже 74 тон. Має довге і струнке буро-сіре тіло з блідим низом.

Поширення

Зустрічається в усьому світі, в основному, але не виключно, у морських водах. Рідко зустрічаються в тропіках, за винятком деяких областей з прохолодною водою, таких як поблизу Перу.

Поведінка

Іноді полює на риб, але в основному на ракоподібних. Фінвал є одним з найшвидших китоподібних і може підтримувати швидкість 37 кілометрів на годину. Фінвали є більш товариські, ніж інші смугачеві й часто живуть в групах 6—10 осіб, хоча при харчуванні група може досягати до 100 тварин.

Відтворення

Парування відбувається в помірних, в низьких широтах морів взимку. Вагітність триває 11 місяців. Дитинча відлучається від годування молоком в 6 чи 7 місяців, коли має 11—12 метрів у довжину. Самиці народжують кожні 2—3 роки, повідомлялося про випадок народження одразу 6 дитинчат, але здебільшого лише одне дитинча. Самиці досягають статевої зрілості у віці від 6 до 12 років. Максимальний вік понад сто років — були знайдені зразки з віком від 130 до 140 років.

Етимологія

physalus: від грец. φύσαλος — «кит», від грец. φῡσάω — «дути»[2].

Цікаві факти

  • У вересні 2021 року в порт Мізусіма в японському місті Курасікі зайшов танкер, на носовій частині якого зачепився 10-метровий мертвий кит. Екіпаж не знав про зіткнення з китом. За повідомленням Інституту досліджень китоподібних, це, ймовірно, смугач фінвал[3].

Примітки

  1. Маркевич, О. П. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. Номенклатура. — Київ : Наук. думка, 1983. — С. 229.
  2. Palmer T. S. Index Generum Mammalium: A List of the Genera and Families of Mammals // North American Fauna.  1904. Вип. 23. С. 1–984. (англ.)
  3. Корабель причалив до гавані із велетенським мертвим китом на носі: фото. ТСН.ua (укр.). 25 вересня 2021. Процитовано 25 вересня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.