Сомен (локшина)
Сомен (яп. 素麺), сомйон (кор. 소면), чи суміан (спрощене китайське письмо: 素面, традиційне китайське письмо: 素麵) — дуже тонка локшина зроблена з пшеничного борошна, менше ніж 1,3 мм у діаметрі. В Китаї також називається ґуаміан (спрощене китайське письмо: 挂面, традиційне китайське письмо: 掛麵). Вона широко використовується у різних кухнях Східної Азії. Найпоширеніший приклад — японський сомен, локшина яку зазвичай подають холодною з соєвим соусом та соусом-дипом[1] з дасі, подібно до локшини морі-соба (盛り蕎麦). Різниця між соменем та іншою тонкою японською локшиною, хіямуґі (冷 麦), полягає в тому, що хіямугі отримують за рахунок нарізання ножем, а сомен витончують розтягуючи тісто. Тісто розтягують за допомогою рослинної олії, а потім сушать на повітрі. Коли сомен подають теплим в супі (зазвичай взимку), японською його називають нюмен (煮 麺). Сомен зазвичай містить багато натрію[2].
Походження | Китай, Корея, Японія |
---|---|
Необхідні компоненти | пшеничне борошно |
Східноазіатські кухні
Японія
Сомен зазвичай подають холодним із легким ароматизованим соусом-дипом[3] або цую. Цую — це, як правило, соус на основі кацуобусі, до якого можна додавати японську цибулю, імбир або міоґу. Охолоджений льодом сомен є популярною їжею влітку. Сомен, який подають у гарячому супі, зазвичай називають нюменом і їдять його взимку, як і собу чи удон[4].
Деякі ресторани влітку пропонують наґасі-сōмен[4], або тосенкіо (流しそうめん, "локшина, що тече"). Локшину поміщають у довгу трубку з бамбука[5], що тягнеться по всій довжині ресторану. По трубці тече чиста крижана вода, що розносить локшину. Коли сомен пропливає повз, відвідувачі ресторану виймають його паличками з потоку і занурюють у соус цую. Ловля локшини вимагає неабиякої вправності. Локшину, яку не зловлять до того часу, коли вона дійде до кінця трубки, зазвичай не їдять.
- Сомен (у великій білій чаші вгорі праворуч) з різноманітними начинками
- Наґасі-сомен
- Наґасі-сомен
- Наґасі-сомен
Південна Корея
У корейській кухні сомйон використовується в гарячих та холодних супах з локшини[6], таких як чанчхі-ґуксу (бенкетна локшина) та конх-ґуксу (локшина в холодному соєвому супі), а також інших стравах, таких як бібім-ґуксу (змішана локшина). Його часто подають із гострим анчу (їжею, яка супроводжує алкогольні напої), таким як кольпені-мучхім (салат із місячного равлика).
- Чанчхі-ґуксу
- Конх-ґуксу
- Бібім-ґуксу
- Кольпені-мучхім подається з вареним сомйон
- П’ятикольоровий сомйон
- Варений сомйон
Примітки
- Know your soba from your somen: A guide to Japanese noodles. Reporter Herald (амер.). 12 травня 2020. Процитовано 22 листопада 2020.
- https://www.menshealth.com/nutrition/a19536631/secretly-salty-foods/
- Hiking in Japan - Richard Ryall, Craig McLachlan, David Joll. p. 177.
- George, Don. Where you must catch your meal with chopsticks. BBC (англ.). Процитовано 22 листопада 2020.
- Adika, Alon (21 вересня 2013). Tsushima: a boundary island of Japan. The Japan Times. Процитовано 19 жовтня 2013.
- Know your noodle: The ultimate guide to Asian noodles. Food (англ.). Процитовано 22 листопада 2020.