Страхування карго

Страхува́ння ка́рго — це вид страхування, що полягає у страхуванні вантажів або майна при транспортуванні, а також на окремих частинах маршруту проходження, в місцях тимчасового зберігання і при навантаженні-розвантаженні по шляху доставки. Вид страхування — карго захищає не вантаж або його маршрут прямування, а фінансові інтереси замовника, який може понести збитки не тільки через втрату самого вантажу, але і внаслідок того, що вантаж не був доставлений за призначенням [2].

Об'єкти страхування карго

Об'єктами страхування карго можуть бути:

  • збитки, що виникають через втрату, псування або недостачу товару, що виникла в процесі транспортування;
  • транспортні та інші платежі, пов'язані з транспортуванням;
  • планований прибуток та упущена вигода [1].

Умови страхування

При страхуванні вантажів (карго) застосовують такі поширені умови страхового покриття:

  • з відповідальністю за всі ризики;
  • з відповідальністю за часткову аварію;
  • без відповідальності за пошкодження, крім випадків крушіння;
  • додатково — протиправні дії третіх осіб [3].

Оцінка вантажу

Страхова оцінка карго оцінює вантаж чотирма способами:

  1. Вартість вантажу в момент відправлення складають з очікуваною сумою прибутку. Якщо у вантажовласника не виходить підтвердити розмір майбутнього прибутку, то в договорі встановлюється найбільша величина — 20 %. Більш високу передбачувану прибуток потрібно доводити документально. Ці дані необхідно зафіксувати в полісі і рахунку-фактурі.
  2. Вартість вантажу в місці призначення. Під цією сумою мається на увазі ринкова ціна товарів у момент прибуття судна в іншу країну.
  3. Страхова вартість обчислюється виходячи з особливих положень договору купівлі-продажу. У разі збитку, ціна товару повинна бути доведена [4].
  4. Замісна (відновна) вартість товару.

Страхові тарифи по страхуванню вантажів

Величина страхового тарифу встановлюється залежно від особливостей майбутньої перевезення: умов страхування, виду вантажу і його упаковки, маршрутів перевезення, наявності перевантажень, вартості вантажу, обсягу перевезень, величина франшизи, наявності охорони та супроводу вантажів та інших факторів [4].

Особливості

Страхування вантажів карго вимагає врахування деяких особливостей даного виду страховки: вона дозволяє застрахувати товари практично від всіх пошкоджень, але не завжди страхові компанії готові виплатити компенсації відразу, тому настання страхового випадку може починатися у різний час: як при отриманні сповіщення про загибель засоби транспортування так і при отриманні пошкодженого вантажу [4].

Див. також

Джерела

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.