Стєчкін Ігор Якович

Ігор Якович Стєчкін (15 листопада 1922, Алексін, Тульська область28 листопада 2001, Тула) — конструктор стрілецької зброї. Працював в Тульському ЦКИБ СОО.

Ігор Якович Стєчкін
Народився 15 листопада 1922(1922-11-15)
місто Олексин,
Тульська область, РРФСР
Помер 28 листопада 2001(2001-11-28) (79 років)
місто Тула,
Росія
Громадянство
Діяльність Конструктор стрілецької зброї
Alma mater Тульський державний університетd і Московський державний технічний університет імені Баумана
Знання мов російська
Заклад Конструкторське бюро приладобудування і Російське Центральне конструкторсько-дослідницьке бюро спортивної та мисливської зброї
Рід Q4442538?
Нагороди
За трудову відзнакуЗа доблесну працю у Великій Вітчизняній війніВетеран праці
Файл:Заслуженный конструктор Российской Федерации.Нагрудный знак.jpg

Є племінником академіка Бориса Сергійовича Стечкіна.

Біографія

Народився 15 листопада 1922 року в місті Алексині Тульської області. У 1935 році разом з сім'єю переїхав до м. Тули.

Після закінчення школи, у 1941 році, Стєчкін став студентом Тульського механічного інституту. У 1948 році захистив диплом на тему «Самозарядний пістолет калібру 7,65 мм», консультантом його був Н. Ф. Макаров. Після закінчення інституту Стєчкін був розподілений в ЦКБ-14, де займалися розробкою стрілецької зброї, і в травні 1948 року — зарахований на посаду інженера.

Розробки

Розробник автоматичного пістолета, який отримав його ім'я (АПС), а також учасник багатьох розробок і тим в області стрілецької зброї та ракетного озброєння, учасник конкурсу на розробку нового автомата (ДКР «Абакан»).

Стєчкін також брав участь у створенні протитанкових керованих ракет «Фагот» та «Конкурс», серед його розробок — автомати «Модерн», «Абакан», револьвер«Кобальт»та іншу зброю. В останні роки розробив кілька моделей пістолетів («бердиш», «Пернач»), пропонувалися для заміни пістолета Макарова в армії. У загальній складності на рахунку конструктора - понад 60 розробок та понад 50 винаходів.

Нагороди та звання

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.