Супербрати Маріо

«Супербрати Маріо» (англ. Super Mario Bros) американський кінофільм, знятий за мотивами відеоігор з участю персонажів Маріо і Луїджі. Назва фільму запозичена з відеогри 1985-го року Super Mario Bros. Сюжет фільму, за винятком ключових персонажів, імен персонажів і подій, не збігається з сюжетом гри. Внесений до Книгу рекордів Гіннеса як перший художній фільм, заснований на відеогрі[1].

Супербрати Маріо
Super Mario Bros
Жанр кінокомедія, пригоди
Режисери Аннабел Дженкел
Роккі Мортон
Продюсери Джейк Ебертс
Ролан Жоффе
Фред С. Карузо
Бред Вестон
Сценаристи Паркер Беннетт
Террі Рунте
Ед Соломон
На основі Super Mario Bros.
Оповідач Деніел Луї Кастелланета
У головних
ролях
Боб Госкінс
Джон Легуізамо
Денніс Гоппер
Саманта Метіс
Оператор Дін Семлер
Композитор Алан Сільвестрі
Монтаж Марк Голдблатт
Художник Девід Л. Снайдер
Волтер П. Мартішіус
Джозеф А. Порро
Бет А. Рубіно
Кінокомпанія Hollywood Pictures
Дистриб'ютор Walt Disney Studios Motion Pictures і Netflix
Тривалість 104 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 1993
IMDb ID 0108255

Сюжет

Два брати-водопровідики з Брукліна, італо-американці Маріо Маріо і Луїджі Маріо, випадково виявляють прохід у паралельний світ. Це підземне місто — Дінохаттан, населений людьми-ящірками, прямими нащадками динозаврів. У місті править жорстокий диктатор Купа, який жадає проникнути на Землю і захопити її. Секретною зброєю Купи є дееволюційна рушниця, постріл з якої повертає назад процес еволюції, перетворюючи вражений об'єкт на попередню стадію еволюції (наприклад, людину в мавпу). Законного короля країни Купа за допомогою цієї зброї перетворив на грибок, і той з помсти покрив собою все королівство.

Ключ до перемоги зберігається в уламку кришталевого метеорита, який як дорогоцінний амулет носить на шиї прекрасна юна принцеса Дейзі. Рятуючи принцесу, Супербрати Маріо повинні заодно врятувати і людську цивілізацію.

У ролях

Цікаві факти

  • Місто людей-ящірок був збудований на покинутому цемент ном заводі в лісі неподалік від міста Вілмінгтона у штаті Північна Кароліна.
  • Протягом всієї картини мешканці паралельного світу жодного разу не зверталися до братів Маріо за їхніми іменами, тільки лише «водопровідники», «ссавці» або «мавпи». Сам Маріо також жодного разу не назвав принцесу Дейзі на ім'я.
  • У сюжеті фільму була одна досить цікава помилка. Коли Спайк запитує у Іггі, перевіряючи свої набуті високоінтелектуальні здібності, скільки буде 191 помножити на 191, той відповідає: «Двадцять шість тисяч чотиреста вісімдесят один». Правильна відповідь — 36481
  • Ще один кумедний ляп. Коли Купа підлітає в повітря після вибуху бо-бомби, то видно, що він падає повз чана. Однак, в наступному кадрі показують, що він впав точно в чан.
  • Так само залишається загадкою, як загибель Купи допомогла королю паралельного виміру повернути свій людський вигляд, без застосування техніки прискореної еволюції.
  • У кадрі, де заводна бомбочка йде по каналізаційній решітці, придивившись, можна розгледіти на її підошві напис «Reebok».
  • На самому початку фільму грає оригінальний саундтрек з гри. Звуки, що видаються комп'ютерами, також узяті з гри. Вони означають, що Маріо взяв додаткове життя. Снаряди для реактивних черевик виглядають як Куля Білл з гри. Динозаврик Йоші, як і в грі, вміє «стріляти» язиком.
  • Іггі і Спайк у фільмі називають себе кузенами Боузера Купи. В оригіналі ж, Іггі — купалінг (син Боузер), а персонажа з ім'ям Спайк взагалі нема.
  • На сайті Internet Movie Database фільм отримав невисоку оцінку — 3,8 балів з 10.

Саундтрек

  1. «Almost Unreal» Roxette
  2. «Love Is the Drug» Divinyls (кавер-версія на пісню Roxy Music)
  3. «Walk the Dinosaur» — The Goombas (кавер-версія на пісню Was (Not Was))
  4. «I Would Stop the World» — Charles and Eddie
  5. «I Want You» Marky Mark
  6. «Where Are You Going?» — Extreme
  7. «Speed of Light» Joe Satriani
  8. «Breakpoint» Megadeth
  9. «Tie Your Mother Down» Queen
  10. «Cantaloop (Flip Fantasia)» — Us3
  11. «Don't Slip Away» — Tracie Spencer
  12. «2 Cinnamon Street» Roxette

Примітки

  1. Guinness World Records Gamer's Edition — Nintendo Records. Архів оригіналу за 5 квітня 2008. Процитовано 22 лютого 2011.

Ланки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.