Тарасова Тетяна Анатоліївна

Тетя́на Анато́ліївна Тара́сова (нар. 13 лютого 1947 року) — визначна радянська та російська тренер з фігурного катання.

Тетяна Тарасова
рос. Татьяна Анатольевна Тарасова​
Тетяна Тарасова і Саша Коен. 2003 рік.
Тетяна Тарасова і Саша Коен. 2003 рік.
Загальна інформація
Громадянство  СРСР
 Росія
Народження 13 лютого 1947(1947-02-13) (75 років)
СРСР[1]
Alma mater Російський державний університет фізичної культури, спорту, молоді та туризму
Батько Анатолій Тарасов
Спорт
Країна  СРСР,  Росія
Вид спорту фігурне катання
Дисципліна парне катанняd
Тренери Олена Чайковська
Завершення виступів 1966
Участь і здобутки
Світові змагання 1-е місце
Універсіада 1966
партнер
Георгій Проскурін
Тренує Ірина Родніна 
Олександр Зайцев (1976, 1980)
Наталія Бестем'янова 
Андрій Букін (1988)
Марина Клімова 
Сергій Пономаренко (1992)
Катерина Гордєєва 
Сергій Гриньків (1994)
Ілля Кулик (1998)
Оксана Грищук 
Євген Платов (1998)
Олексій Ягудін (2002)
 Тарасова Тетяна Анатоліївна у Вікісховищі

Біографія

Тетяна Тарасова є дочкою Анатолія Тарасова — відомого радянського хокеїста і тренера. Коли їй було п'ять років, він навчив її кататися на ковзанах.

У парі з Георгієм Проскуріним Тетяна Тарасова перемогла на всесвітній Універсіаді. Однак, незабаром була змушена завершити кар'єру фігуристки через травму.

У 1964 у вона поступила до Державного центрального ордена Леніна інститут фізичної культури, який закінчила у 1969 році.

У 1967 Тарасова почала займатися тренерською роботою і постановкою програм. Серед її учнів були Ірина Родніна, Олексій Ягудін, Ілля Кулик, Наталія Бестем'янова, Марина Клімова, Саша Коен, Аліса Дрей, Джонні Вейр, Сідзука Аракава, Оксана Грищук, Барбара фузаріїв-Полі і інші.

У середині 1990-х вона організувала вельми успішне шоу — льодовий театр «Усі зірки», в трупу якого увійшли багато знаменитих фігуристів. Театр проіснував 14 років. Тарасова виступала в ньому відразу в декількох якостях: була і тренером, і балетмейстером, і режисером. У театрі створювалися справжні класичні балетні вистави: «Ніч на Лисій горі», «Спляча красуня», «Попелюшка», «Червона квіточка». У репертуарі були також поставлені Тарасової серія «Росіяни на Бродвеї», знамениті бродвейські спектаклі «Вестсайдська історія», «Фантом у опері», «Кабаре», «Кордебалет», «Кішки» та ін

Вона підготувала більше майбутніх чемпіонів світу та Олімпійських ігор, ніж будь-який інший тренер в історії. До 2004 року її учні виграли, в загальній складності, 41 золоту медаль на чемпіонатах світу та Європи, а також 8 золотих Олімпійських медалей у трьох дисциплінах з чотирьох можливих:

У 2005 Тетяна Тарасова була призначена тренером-консультантом Федерації фігурного катання Росії.

Була головою журі ряду льодових шоу Першого каналу («Зірки на льоду» — 2006, «Льодовиковий період» — 2007, «Льодовиковий період-2» — 2008).

Автор книги «Красуня і чудовисько».

21 березня 2008, в дні проведення чемпіонату світу в Гетеборзі, Т. А. Тарасова була введена в Зал Слави світового фігурного катання[2].

Влітку того ж року під керівництвом Тарасової почала тренуватися чемпіонка світу 2008 року японка Мао Асада[3]. При цьому Асада продовжувала тренуватися на базі університету в Нагої і лише періодично приїжджала до Тетяни Анатоліївни до Москви. У свою чергу, Тарасова також іноді відвідувала спортсменку в Японії і супроводжувала її на найважливіші старти[4]. Після Олімпійських ігор 2010 року, де Мао завоювала срібну медаль, і чемпіонату світу, який вона виграла, це співробітництво було припинено[5].

Про зимову Олімпіаду 2018

Хочеться не плакати, а вити.[6]

Приватне життя

З 1978 року Тетяна Тарасова була одружена з народним артистом СРСР, піаністом Володимиром Крайнєвим (1944-2011), який у 1994 році емігрував у Німеччину, Ганновер, де отримав посаду професора консерваторії. Дітей у подружжя не було.

Нагороди та звання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.