Тарас Шевченко єднає народи

«Тарас Шевченко єднає народи» — міжнародний проєкт-конкурс, на меті якого входження України до світового інформаційного простору завдяки творчості величної постаті Тараса Шевченка, привернення уваги світової спільноти до сучасних проблем України.

Тарас Шевченко єднає народи
Жанр творчість Тараса Шевченка
Місце проведення Київ, Україна
Роки існування з 2016 – по сьогоднішній день
Засновано Міжнародна Ліга «Матері і сестри - молоді України»
Міністерство культури України
Товариство «Знання» України

Проєкт-конкурс започаткований у 2016 році Міжнародною Лігою «Матері і сестри – молоді України» на чолі з Послом Миру, народною артисткою України Галиною Яблонською за підтримки Національної Ради жінок України, Міністерства культури України, Товариства «Знання» України. Є виявом культурної дипломатії та діє на перманентній основі.[1]

Щорічно проєктом-конкурсом відзначається від 70 до 100 кращих творчих доробків, що подані на конкурс. За час свого існування проєкт об'єднав близько 1,5 тис. осіб — учасників з 61 країни світу та республік, які виборюють свою незалежність.

Історія

2019 рік

З 2019 року міжнародний проєкт-конкурс відзначився потужним зростанням кількості учасників і підномінацій, почав діяти цілорічно. Так, спільно з Всеукраїнським об'єднанням ветеранів провели зустрічі в центрах реабілітації ветеранів в Пущі-Водиці та Циблях, де переважно оздоровлюються воїни АТО.

З 2019-го року міжнародний проєкт-конкурс став юридичною особою і зареєстрований громадською організацією «Тарас Шевченко єднає народи».[2]

Формат фестивалю

Конкурсна частина проєкту-конкурсу проводиться щорічно з березня по травень у форматі «Україна-Світ», відбувається він у три етапи, останній з яких проходить у Києві і завершується поїздкою до Канева на могилу Тараса Шевченка.

За чотири роки існування проєкту-конкурсу (2016 — 2019) на розгляд журі надійшло понад 1200 робіт з 62 країн (республік) у п'яти номінаціях. Слово Тараса Шевченка лунало 53-ма мовами світу. Вік учасників сягав від 3 до 97 років (віковий ценз відсутній).

Від 2018 року проєкт-конкурс проходить у трьох конкурсних номінаціях:

  • «Наживо» — читана, співана, інсценізована поезія Шевченка мовами світу, включаючи «Діалог Культур»;
  • «Відеоформат» — відеозаписи читаної, співаної, інсценізованої поезії Шевченка мовами світу, включаючи «Діалог Культур» (кураторка «Відеоформату» з 2016 по 2019 Тетяна Яровицина);
  • «Мій Шевченко»:
    • «Мій Шевченко: Літературний» — авторські прозові та поетичні твори;
    • «Мій Шевченко у художньо-прикладному втіленні» — образотворче мистецтво, графіка, вишивка, фотомистецтво, художньо-прикладне мистецтво;
    • «Мій Шевченко: Музично-театральний» — музичні твори та театральні постановки на Шевченкову тематику;
    • «Мій Шевченко: Науководослідницький» — науково-дослідницька робота;
  • «Поза часом» (позаконкурсна) — визначні шевченківські акції, підготовка яких виходить за межі часових параметрів конкурсу (переможці визначаються упродовж року);
  • «Пам᾿ять» (позаконкурсна) — прижиттєві здобутки, натхненні Шевченком або героями його творів (переможці визначаються упродовж року).

У конкурсі беруть участь представники різних національностей. Виступи проходять мовою країни-учасниці, або мовою інших етнічних громад, активну участь беруть представники української діаспори українською мовою.

Лауреати

Переможці проекту-конкурсу по роках.

Рік «Наживо» «Відеоформат» «Мій Шевченко: Літературний» «Мій Шевченко у художньо-прикладному втіленні» «Мій Шевченко: Музично-театральний» «Мій Шевченко: Науководослідницький» «Поза часом» (позаконкурсна) «Пам᾿ять» (позаконкурсна)
2016
2017
2018
2019 Михайло Гаврилко (1882 – 1920) – український громадський та військовий діяч, художник, скульптор. Учасник I-х визвольних змагань, чотар УСС, хорунжий Армії УНР, начальник штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанський отаман.
2020

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.