Ташева Таміла Равілівна

Тамі́ла Раві́лівна Ташева (нар. 1 серпня 1985[1], Самарканд) українська кримськотатарська правозахисниця, громадська діячка, волонтерка. Співзасновниця громадської організації «КримSOS».

Ташева Таміла Равілівна
Народилася 1 серпня 1985(1985-08-01) (36 років)
Самарканд, Узбецька РСР, СРСР
Країна  Україна
Національність кримські татари
Діяльність правозахисниця, лідерка спільноти
Alma mater ТНУ
Заклад КримSOS
Нагороди

Заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим з 25 жовтня 2019 року[2].

Біографія

Таміла Ташева народилася 1985 року в Самарканді в Узбецькій РСР у сім'ї виселених кримських татар. У 1991 році, як і більшість кримських татар, родина повернулася в Крим. Тамілі в цей час було 5 років. Сім'я поселилася у самобуді під Сімферополем.

Після школи Таміла Ташева вступила до Таврійського інституту на факультет східних мов. У 2002 році вона приєдналася до Кримськотатарського молодіжного центру, де зайнялася організацією культурних заходів.

Брала активну участь у Помаранчевій революції, організовувала мітинги в Криму. На революції в Києві Таміла познайомилася з представниками громадської організації «Фундація регіональних ініціатив». Згодом вона очолила кримський осередок цієї організації.

У 2006 році стала помічницею депутата Лесі Оробець. Потім працювала аналітиком у партії «Наша Україна». У 2010 році отримала керівну посаду у видавництві «Наш Формат». Пізніше вона стала PR-менеджером гурту «ТіК».

У грудні 2013 року Таміла Ташева брала участь у Революції Гідності. Була волонтером у госпіталі Євромайдану. Взимку 2014 року Таміла Ташева і кілька активістів створили Facebook-сторінку «КримSOS». На ній висвітлювалися події, що передували анексії Криму. На початку березня активісти відкрили гарячу лінію, на яку зверталися всі охочі отримати притулок у мирних регіонах країни. Незабаром «КримSOS» розрісся в широку волонтерську мережу, яка почала надавати допомогу також жителям зони АТО. Згодом «КримSOS» перетворився у повноцінну громадську організацію.

Після окупації Криму Таміла Ташева збирала факти про зникнення кримських татар, зловживання щодо них та порушення прав.

20 лютого 2019 року Тамілу Ташеву нагороджено орденом княгині Ольги III ступеня «за громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних принципів демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності, плідну громадську і волонтерську діяльність».[3]

Була кандидатом у народні депутати від партії «Голос» на парламентських виборах 2019 року, № 26 у списку.

25 жовтня 2019 року Таміла Ташева стала лауреаткою польської премії Серджіо Вієйра ді Мелло у номінації «Особистість». Нагороду визначають щороку в двох рівнозначних категоріях: особистість і неурядова організація, діяльність яких спрямована на користь мирного співіснування і співпраці між товариствами, релігіями і культурами[4].

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.