Теодор Генш

Теодор Вольфґанґ Генш
нім. Theodor Wolfgang Hänsch
Народився 30 жовтня 1941(1941-10-30) (80 років)
Гейдельберг, Німеччина
Країна  Німеччина
Діяльність фізик, викладач університету
Alma mater Гейдельберзький університет
Галузь фізика
Заклад Мюнхенський університет
Посада професор
Відомі учні Карл Віман
Членство Леопольдина, Національна академія деї Лінчеї, Папська академія наук, Національна академія наук США[1], Баварська академія наук, Berlin-Brandenburg Academy of Sciences and Humanitiesd, Французька академія наук, Американська академія мистецтв і наук, Американське фізичне товариство[1] і Європейська академія[2]
Відомий завдяки: дослідження в галузі лазерної спектроскопії
Нагороди Нобелівська премія з фізики (2005)
Автограф
Особ. сторінка mpq.mpg.de/~haensch/

 Теодор Генш у Вікісховищі

Теодор Вольфґанґ Генш (нім. Theodor Wolfgang Hänsch, нар. 30 жовтня 1941, Гейдельберг, Німеччина) — німецький фізик, директор Інституту квантової оптики Макса Планка. Нагороджений Нобелівською премією з фізики разом з Джоном Голлом та Роєм Глаубером в 2005 році за дослідження в галузі лазерної спектроскопії. Завдяки винаходу Геншем нового типу лазера з імпульсами високої спектральної роздільності дослідникам вдалося виміряти частоту переходу лінії Бальмера водню набагато точніше, ніж це було можливо до того.

Біографія

Генш навчався в Гейдельберзькому університеті в 1960-х роках. Він був професором у Стенфордському університеті від 1975 до 1986 року. У 1986 році повернувся в Німеччину та очолив Інститут квантової оптики Макса Планка. У 1989 році одержав Приз Готтфріда Лейбніца від Німецького дослідницького товариства. У 2005 році був нагороджений медаллю Фредеріка Айвса від Оптичного товариства Америки.

У 2001 році один із колишніх студентів Генша Карл Віман одержав Нобелівську премію з фізики.

Примітки

Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.