Техніка зв'язку

Те́хніка зв'язку́ — технічне обладнання, що використовується для організації зв'язку.

Найпростіший засіб зв'язку можна змайструвати власноруч за допомогою: сірникової коробки, сірника та нитки. А знаючи азбуку Морзе можна обмежитись ниткою. [1]

Електрозв'язок

Відкриття електрики дозволило знайти новий засіб, що забезпечує доставку повідомлень на значні відстані спочатку за допомогою фізичних (дротових), а потім і бездротових ліній зв'язку. Розвиток теорії електрики і магнетизму в XIX столітті призвело до появи спочатку дротового (телефонного та телеграфного), а потім і бездротового зв'язку, що створило технологічну базу для всіх засобів масової інформації - радіомовлення, телебачення, Інтернет, мобільний зв'язок, які на початку XX століття активно увійшли в повсякденне життя. Потреби в передачі великих обсягів інформації на значні відстані привели до активних досліджень, як в області умов розповсюдження електромагнітних хвиль, так і методів обробки сигналів, що забезпечують високу пропускну здатність каналів зв'язку при необхідної достовірності в прийнятої інформації. Результатом досліджень стала поява окремих родів зв'язку: дротового, радіо, радіорелейного, тропосферного, супутникового, які, доповнюючи один одного, сприяють підвищенню якості життя населення в плані обміну інформацією.

Всього за півтора століття, починаючи з моменту винаходу телеграфу і до наших днів, людство освоїло такі телекомунікаційні засоби, які дозволили йому бути не тільки поінформованим, але і мобільним. Перелічимо основні фундаментальні віхи на цьому шляху: телеграф ( 1753 р.), ротаційна типографська машина ( 1847 р.), телефон ( 1870 р.), радіо ( 1895 р.), бездротовий телеграф ( 1922 р.), телебачення (1930 р.), Інтернет (1969 р.) і, нарешті, мобільний телефон (1973 р.).

Створення всієї сукупності матеріальних і політичних умов в області зв'язку призвели до вибуху в галузі інформації і перевороту в образі думок і дій людей. В даний час люди, спілкуючись один з одним, за рахунок інтелектуальної мовної активності постачають ноополе, що є аналогом Інтернету, морфологічними мовними структурами, які керують життям на Землі. [2]

Засоби зв'язку

До засобів зв'язку відносяться:

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.