Удавчик

Удавчик[1] (Eryx) — рід неотруйних змій з родини удавових. Має 12 видів. Інша назва «справжні піщані удави».

?
Удавчик

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Змії (Serpentes)
Родина: Удавові (Boidae)
Підродина: Піщані удави (Erycinae)
Рід: Удавчик (Eryx)
Daudin, 1803
Синоніми
Clothonia
Gongylophis
Cusoria
Cursoria
Neogongylophis
Pseudogongylophis
Посилання
Вікісховище: Eryx
Віківиди: Eryx
EOL: 36285
ITIS: 209575
NCBI: 51863
Fossilworks: 53235

Опис

Загальна довжина представників цього роду змій коливається від 40 до 100 см. Мають характерну форму тулуба — голова не відмежована від шиї та вкрита зверху численними, порівняно дрібними щиточками неправильної форми. Міжщелепний щиток великий, він сильно загортається на верхню поверхню морди. Підхвостові щитки (всі або більша частина) розташовані в 1 поздовжній рядок. Передні зуби як на верхній, так і на нижній щелепах, довше задніх. Голова коротка, тулуб кремезний, міцний. Забарвлення спини здебільшого темне, черево значно світліших кольорів.

Спосіб життя

Полюбляють піщані, щебенисті, глинясті місцини. Значну частину життя проводять риючи ходи під шарами ґрунту. Активні вночі. Харчуються комахами, равликами, гризунами, дрібними ящірками, птахами.

Це яйцеживородні змії. Самиця народжує до 20 дитинчат.

Розповсюдження

Мешкають у південно-східній Європі, західній та південній Азію від Аравійського півострова до Індії, Шрі-Ланки. Зустрічаються у північній та східній Африці на південь до Кенії.

Види

Примітки

  1. Маркевич, О. П. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. Номенклатура. — Київ : Наук. думка, 1983. — С. 257.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.