Український драматичний театр «Ми»

Український драматичний театр «Ми» — активно діючий самодіяльний театр. Приміщення театру зараз перебуває у Центрі творчості дітей на юнацтва Галичини. Режисер театру — Собецький Валерій Альфонсович. Сценограф — Собецька Ціалла Володимирівна. Акторська трупа складається із кількох десятків акторів і постійно оновлюється.

Український драматичний театр «Ми»

Країна  Україна
Місто
Місце Центр творчості дітей та юнацтва Галичини
Тип театральна трупаd
Жанр драма
Відкрито 1985
vsobetskyy.wixsite.com/wetheater
Ідентифікатори і посилання


Заснування і перші роки діяльності

Український драматичний театр «Ми» засновано в 1985 році як шкільний театр при СШ № 19 міста Львова. За час роботи в школі учасники театру здійснили ряд різноманітних творчих робіт. Це святкові театралізовані ранки для молодших класів, літературні вечори, присвячені творчості багатьох діячів вітчизняної та світової культури (Роберт Рождественський, Володимир Висоцький, Джон Леннон, Гарсія Лорка, Олександр Розенбаум, Тарас Шевченко, Леся Українка, Ліна Костенко та ін.), постановки вистав: «Ми» — присвячена Паризькій комуні (від неї і започатковано назву театру), «Рів» — за поемою Андрія Вознесенського, «Любов до трьох апельсинів» — мюзикл за п'єсою М. Свєтлова, «Ведмідь» та «Записки Рауля Синя Борода» за Чеховим.

У 1989 році театр «Ми» почав займатися у ЦТДЮГ і одразу включився у творчу діяльність. Першою роботою стала театралізована програма, присвячена 50-ти річчю Центру (1989 рік). За цей рік роботи було здійснено постановки: казка Белла Юнгера «Золота лілія», літературно-музична композиція «Гайдамаки» за поемою Т. Шевченка, «Кров» — проблеми афганської війни, «Біль і мужність Чорнобиля», а також композиції за казками Б. Стельмаха «Заячий секрет» та «Чому в зайця не болять зуби».

У 1989—1990 н. р. театром була здійснена постановка вистави за п'єсою Л. Українки «Бояриня». Цього ж року колектив театру вів активну концертно-пропагандистську роботу на теренах Східної України в ході реалізації програми Дитячого екологічного Центру «Юні громадяни міста Лева — дітям Чорнобиля». В програмі акції театр виїжджав з доброчинними виставами у Житомирську, Рівненську, Київську області, що постраждали від аварії на ЧАЕС, за що колектив був відзначений дипломом та подякою Дитячого екологічного Центру.

У 1990—1991 н. р. були здійснені такі постановки: вистава за драматичною поемою Л.Українки «Одержима»; літературно-музична композиція «Слово» за творами Т. Шевченко; шоу-програма «Гостина у Воланда» за М. Булгаковим. У травні 1991 року театр став призером Галицького Центру дитячої дипломатії за активну концертно-гастрольну діяльність у Східних областях України.

1991—1992 н. р. став пам'ятним для театру участю в щорічних Шевченківських днях, що відбувалися в Академії мистецтв м. Санкт-Петербурга. Крім того, на запрошення Центру дитячої дипломатії «Свій шлях» Центру дитячої творчості Мінського району відбулося дві гастрольні поїздки до м. Києва, під час яких було дано коло 45-ти вистав та концертів у школах-інтернатах та ліцеях столиці.

1992—1993 н. р.- рік постановки триптиху за творами Л. Українки, до якого увійшли п'єси: «Одержима», «На полі крові» та «В катакомбах». У грудні 1993 року з ініціативи колективу театру було організовано та проведено I Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких театральних колективів у Львові. У Фестивалі взяло участь 16 аматорських театральних колективів з України. Цього ж року спільно зі школою-студією «Малюк» було здійснено постановку дитячого мюзиклу «Кіт у чоботях».

1994 р. — II Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких театральних колективів у Львові, в якому взяло участь 27 колективів (640 учасників) з усіх регіонів України та колектив з української діаспори (Польща).

У 1995 році в рамках заходу «Дні молоді Кракова у Львові» було проведено творчу зустріч з театром-студією «Т» Краківського Центру молоді. На зустрічі було показано прем'єру дитячої вистави «Папуга Пай».

У 1996 році здійснено постановку вистави за п'єсою Л. Українки «Камінний господар». Театр став лауреатом фестивалю «Запорізька театральна весна». Керівника театру В. А. Собецького нагороджено знаком «Відмінник освіти України», за рейтинговою оцінкою серед працівників ЦТДЮГ його визнано «Людиною року». Франкомовною групою театру здійснено постановку вистави французькою мовою за п'єсою Макса Анрі Габрідена «Кінець світу», що стала лауреатом Всеукраїнського фестивалю франкомовних театрів.

1997 рік став роком підготовки та проведення III Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких театральних колективів у Львові. Колектив театру — лауреат чергового фестивалю «Запорізька театральна весна — 97». В театрі здійснено постановки вистав «Вождь червоношкірих» за оповіданням О. Генрі та «Лісова пісня» за драмою-феєрією Л. Українки, композиції у стилі «ностальгічного ретро» «Та йой — то Львів».

У 1998 р. франкомовна група театру стала лауреатом обласного театрального фестивалю-огляду. Було підготовано та проведено IV Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких театральних колективів у Львові. Здійснено постановку вистав «Собака на сіні» за комедією Лопе де Веги, «Йоганна — жінка Хусова» Л. Українки.

1999 р..- розпочато постановку вистави за п'єсою Л. Українки «Кассандра». Колектив театру запрошено до участі у Міжнародному симпозіумі за програмою «Молодь і класика» в м. Ерфурті (ФРН). Здійснено постановку вистави за п'єсою Стефана Цанєва «Друга смерть Жанни д'Арк». 2000 р. — рік проведення V Ювілейного Міжнародного фестивалю дитячих та юнацьких театральних колективів у м. Львові. Відбулись прем'єри вистав за п'єсами Л. Українки «Кассандра» та «Той самий Мюнхгаузен» Григорія Горіна.

У 2001 році театр «Ми» — учасник міжнародної програми «Ost-West» в м. Ессен (ФРН) з виставою «Кассандра». Було здійснено постановку вистави «Чоловічий рід однина» за п'єсою Жан-Жака Брікера та Моріса Ласе. Восени 2001 року на базі театру «Ми» ЦТДЮГ в ході реалізації програми «Ost-West» проходила творча лабораторія режисера театру-студії «Вікторія» (ФРН) Ханса Твіттманна.

2002 р.. Здійснено постановку вистав за п'єсами «Гамлет, принц Датський» В. Шекспіра та «Блез» за Клодом Маньє. Театр «Ми» взяв участь у міжнародній програмі «Die Energie von Ukraine — nach Westen» (місто Ессен, ФРН). Проведено серію майстер-класів німецьких режисерів з українськими акторами та навзаєм, а також здійснена спільно з акторами театру-студії «Вікторія» та театру «Ми» постановка композиції за твором М. В. Гоголя «Ніч перед Різдвом».

За період з 2003-го року колективом театру була проведена наступна робота:

  • постановка вистави за Б. Шоу «Пігмаліон». Прем'єрний показ відбувся в січні 2003 року;
  • підготовка та проведення VI Міжнародного фестивалю-зустрічі дитячо-юнацьких театральних колективів у м. Львові, що проходив у квітні-травні 2003 року;
  • 19 грудня 2003 року відбулась прем'єра вистави «Кіт у чоботях 2» здійснена у спільному складі акторів підготовчої групи театру «Ми» та німецької групи «Вікторія» (м. Ессен). Першими глядачами цієї вистави стали діти школи початкового естетичного виховання «Равлик» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини.

У 2004 році театром здійснено постановки вистав «Душа Елеонори» за М. Луначарським (основна трупа) та «Чорт на гачку» за Д. Уїндемом (підготовча група).

Прем'єрні покази трагедії «Ромео і Джульєтта» за В. Шекспіром зібрали у жовтні 2004 року численного глядача. Того ж місяця підготовча група театру дебютувала з виставою «Одержима» Л. Українки.

У червні цього ж року театр «Ми» брав участь у фінальному турі трирічного фестивалю «Rur — Triennale», що відбувався у м. Ессені (ФРН). Для цього готувався спільний проект колективів з України (театр «Ми»), Східної та Західної Німеччини (м.м. Оранієнбург та Ессен). Вистава українського театру «Мамине життя», що входила у міжнародний триптих, пройшла з успіхом на сценічних майданчиках м.м. Лєніца, Оранієнбурга та Ессена.

Цікавою сторінкою в історії театру стала постановка підготовчою групою театру вистави «Король-олень» за К. Гоцці в стилі дель-арте.

У 2005 р. театр «Ми» святкував свій двадцятилітній ювілей. — Цю подію відзначили шанувальники і друзі театру з різних міст України та з-за кордону.

У цьому ж році у театрі починається робота над виставою за твором В. Винниченка «Пригвождені», прем'єрні покази якої відбулись в січні-лютому 2006 року.

У травні відбулася прем'єра ще однієї вистави — нової доповненої редакції «Та йой — то Львів!» до святкування Дня м. Львова.

Підготовча група театру «Ми» на базі СШ № 35 до Дня працівника освіти показала свою першу роботу — «Шкідливі поради» за Г. Остером. Вистава мала великий успіх у глядачів — учнів середніх класів та педагогів школи.

2006 р. театр зустрів показом ретро-програми «Та йой — то Львів!» та новорічною програмою у виконанні підготовчої групи театру «Ніч перед Різдвом» за однойменним твором М. Гоголя для дітей з Миколаївської обл.

Для учасників обласної виставки з орігамі студії початкового технічного моделювання підготовчою групою було показано японську народну казку «Песик Сіро», витриману в стилі японського класичного театру.

У лютому відбулися прем'єрні покази асоціативно-сублімативного дійства «Alter ego aut aegri somnia» у виконанні основної трупи театру «Ми».

У березні 2006 року — театр «Ми» брав участь у вечорі, присвяченому пам'яті Т. Г. Шевченка з літературно-музичною композицією «Слово», у виконанні акторів підготовчої групи театру.

У квітні театр «Ми» провів міжнародну зустріч керівників театральних колективів з м.м. Дрездена (Німеччина), Вроцлава (Польща), Кишинева (Молдова) у рамках підготовки міжнародного симпозіуму дитячо-юнацьких театральних колективів «Молодий театр».

У червні відбулась українська частина цього чотирирічного проекту — «На Кайзервальді у Бузинової пані», що пройшла на майданчиках Центру творчості та Львівського музею народної архітектури та побуту.

У вересні театр «Ми» в ході реалізації довгострокової міжнародної програми «Ost-West» возив до м. Ессена (ФРН) виставу «Alter ego aut aegri somnia». Приймала колектив німецька школа «Вікторія». Для учасників Всеукраїнського семінару керівників гуртків початкового технічного моделювання у листопаді цього ж року була показана вистава «Друга смерть Жанни д'Арк» і отримала високу оцінку за фаховий рівень та подяку глядачів, що представляли усі регіони України.

У 2006—2007 н.р. було створено експериментальну групу асоціативної пластики, що показала серію робіт: «Зародження театру» або «Первісний театр», «Театр Давньої Греції», «Театр Давнього Риму». Це початок цілого циклу розповідей у пластиці про зародження та історію розвитку світового театру. Наприкінці навчального року колектив планує з цих пластичних дійств створити повноцінну виставу «Історія театру».

В листопаді було показано виставу за твором львівського письменника початку XX століття Вільгельма Раорта «Львівський Шерлок Голмс» у виконанні основної трупи.

У грудні було здійснено постановку одноактівки «Моцарт і Сальєрі» з «Маленьких трагедій» О. Пушкіна у перекладі М. Бажана.

З січня 2007 року за домовленістю з комітетом по туризму Львівської міської ради один раз на місяць театр дає вистави для гостей міста. А у березні взяв участь у Матурі (атестації) в інституті ім. Єжи Гротовського у м. Вроцлав з виставою «Друга смерть Жанни д'Арк» Стефана Цанєва та міжнародній програмі «Зустріч молодих» з виставою «Та йой — то Львів!» у Вроцлавському центрі дитячо-юнацької творчості.

У другому семестрі 2007—2008 навчального року театр взяв участь у постановці та реалізації заходів загальноміського «Вечора пам'яті героїв Крут» (січень). Участь у творчому вечорі андеграундної поезії з фрагментами вистави в стилі асоціативної пластики «Alter Ego Aut Aegri Somnia» у клубі «Одне все» в лютому додали чергових шанувальників театрові «Ми». Здача художній раді та два прем'єрні покази вистави «Клятви дівочі» за О. Фредро — березень, квітень. На Всеукраїнський відкритий семінар керівників аматорських театральних колективів у квітні театр представив виставу «Клятви дівочі» за О. Фредро, що дуже сподобалась учасникам семінару. У травні імпровізовані костюмовані сценки між персонажами та спілкування з глядачами в часі параду на День міста. Успіх вистави «Клятви дівочі» О. Фредро з сурдо перекладом в ЛОЦКіД УТОГ (Львівський Обласний Центр Культури і Дозвілля Українського Товариства Глухих) — червень. Участь у 3-му вакаційному фестивалі в м. Влоцлавек (Польща) — червень-липень. Перша нагорода фестивалю підтвердила належний рівень втілення акторами театру поставлених завдань.

У 2008—2009 навчальному році. Вереснева творча поїздка до м. Вроцлава (Польща) дозволила обмінятись досвідом з акторами вроцлавського молодіжного театру. У жовтні участь у заходах до 400-ї річниці заснування Наукової бібліотеки ЛНУ ім.. Ів. Франка. Виставу «Та йой — то Львів», показану на ювілеї, мали можливість оглянути не лише українські шанувальники бібліотеки, але й гості з польського міста Лодзь. Участь у V міжнародному фестивалі «Драбина» (диплом — «За відсутність страху перед вічними сюжетами») в листопаді розширила коло знайомства львів'ян і гостей міста з творчим доробком театру. А в грудні Свято Святого Миколая та Різдвяна програма для нечуючих дітей області в ЛОЦКіД УТОГ. Організація та проведення обласного огляду-конкурсу (лютий-березень). В травні здача та прем'єрні покази вистав за п'єсою-мюзиклом сучасного київського драматурга О. Вітера «Як стати справжнім бегемотом» додали театрові нових шанувальників молодшого шкільного та старшого дошкільного віку, хоча й жоден дорослий не залишився байдужим. У травні підготовка та проведення Всеукраїнського фестивалю дитячо-юнацьких театральних колективів «Галицька Мельпомена». І знову травень, і День Міста. Участь у дефіляді з комічними сценками. Виїзд колективу з наметами в Карпати в травні позитивно вплинув на подальшу творчість. Призова участь у фестивалі «Казка в гаю» (травень). У червні театр «МИ» став лауреатом 1-го ступеню на IV вакаційному фестивалі дитячих театрів з-за кордону за конкурсні вистави «Червоний каптурек» та «У відкритому морі» за С. Мрожеком.

2009—2010 навчальний рік розпочався активною роботою над святковим ювілейним концертом Центру творчості. У вересні відбулась вистава «Чоловічий рід — однина» (нова редакція, новий склад акторів). Також у вересні відбулась вистава в перекладі жестовою мовою для нечуючої громади Львова та області «Na pełnym morzu» за Славоміром Мрожеком в ЛОЦКіД УТОГ. У жовтні відбулась участь підготовчої групи театру у Міжнародному театральному фестивалі «Вівус фабула» у м. Київ. В грудні взяв театр активну участь і у святкуванні 70-ти річчя УТОГу. Груднева вистава присвячена дню Св. Миколая «Лялька Гануся» у СШІ № 101 для нечуючих дітей викликала захват у молодшого глядача. Традиційний Новорічний вечір надав можливість акторам театру показати весь діапазон своїх талантів. Здача та чотири прем'єрні покази вистави «Камінний господар» у лютому зібрали повні зали зацікавлених творчістю Л. Українки людей. Святкування 25-ти річного ювілею театру у березні показало, скільки у театру справжніх друзів та щирих шанувальників. І Фестиваль театральних капусників «Посмішка Талії» 27 березня додав веселих жартів і гарного настрою усім, хто завітав на його заходи. Дві вистави підготовчої групи «Одержима» у новому складі підтвердили постійне зацікавлення глядача у вічних темах. Участь в квітні у міжнародній програмі «Жінка 3000» в парку ім.. І. Франка з пластичною композицією на пленері дала театру «свіжого» глядача — свіжі думки. Здача і два прем'єрні покази вистави «Станція» за О. Вітером у травні вперше підняли теми жіночого пошуку себе, що завжди ваблять глядача. Здача моновистави «Венера в хутрі» за Л. ф. З. Мазохом (червень) у важкому жанрі — психологічна драма. І традиційна участь у V вакаційному фестивалі дитячих театрів з-за кордону «Венера в хутрі» — принесла колективу диплом за креативну сценографію.

2010—2011 навчальний рік розпочався «Венера в хутрі» за Леопольдом фон Захер Мазохом: Кафе «Мазох» — вересень, жовтень; сцена театру «Ми» — вересень, жовтень; Фестиваль «Про-Контра» Щецін (Польща) — жовтень. І всюди переповнені зали і овації. У жовтні завдяки Міжнародному фестивалю «Драбина» Львів та гості театру «Воскресіння» познайомились з комедією «Чоловічий рід — однина» у новій редакції та складі. Участю у заходах жовтневої мистецької акції «Дарк Арт» в Палаці мистецтв та у фестивалі «Фарт» у ЦТДЮГ, театр «Ми», а саме його підготовча група, продемонстрував себе з неочікуваної сторони в жанрі суміші асоціативної пластики та чорного театру. А в грудні на чисельні прохання глядачів, що не потрапили в зал «Драбини», вистава «Чоловічий рід — однина». Свято «Святого Миколая» в Фольклорно-етнографічній студіі «Світлиця» — традиційний подарунок малечі від акторів театру «Ми». Одразу по Різдвяних святах здача та три прем'єрні покази вистави «Сліди вчорашнього піску» за п'єсою О. Вітера. Ще дві вистави «Сліди вчорашнього піску» за п'єсою О. Вітера на прохання публіки в лютому відкрили цього молодого драматурга більш широкому колу львівських глядачів. Вистава з «Золотого фонду» театру «Ми» «Одержима» за Л. Українкою у Львівському державному коледжі ім. І. Труша в лютому — не залишила байдужими нікого з глядачів. В березні проведення обласного етапу огляду-конкурсу «Галицька Мельпомена». Черговий вже Фестиваль, присвячений Міжнародному Дню Театру «Посмішка Талії», привітала вистава театру-організатора «Чоловічий рід — однина». Сподобались гостям виступи на показових майданчиках у заході «Ярмарок дитячого дозвілля» з серією гумористичних пластичних композицій підготовчої групи театру. В травні на Фестивалі «Параллельные миры» в м. Барановичи, Брестської області, асоціативно — пластичне дійство студії асоціативної пластики «Alter ego aut Speculum Suum» зайняло призове місце. Травень пройшов під знаком проведення Фестивалю «Галицька Мельпомена». Чимсь новим для всіх стала участь у фестивалі «Ніч театру» в Львівському Музеї ідей. Робота в червневому літньому таборі ЦТДЮГ дала результат у вигляді постановки візуалізаційно-пластично-музичної композиції «Білосніжка і 7 гномів». В червні-липні участь у міжнародному вакаційному фестивалі аматорських театрів «Влоцлавек — 2011» приніс театру Гран-прі фестивалю за виставу «Pozostał tylko honor».

2011—2012 навчальний рік для театру «Ми» — це Міжнародна українсько-німецько-польська програма у м. Вроцлав, на яку театр «Ми» представив виставу «Сліди вчорашнього піску». Та спільний виступ в Музеї ідей з театром «Нєма» м. Щецін, Польща. Це вечір авторського декадансу у кафе «Мазох» в жовтні. Міжнародна Українсько-Польсько-Німецька програма «Молодий театр» за темою «розкіш» у м. Вроцлав в листопаді. П'ять вистав «Мишоловка» за А. Крісті — грудень-січень, що мали шалений успіх в шанувальників класичного детективу. І робота в програмах «Вечірній простір» на Львівському ТБ в березні. Прем'єра вистави «Одинадцята заповідь або ніч блазнів» в квітні. ІІІ міжнародний відкритий фестиваль комедії та театральних капусників «Посмішка Талії» в березні. ХІІ Міжнародний дитячий і молодіжний театральний фестиваль «Радуга-2012» в місті Юрбаркас в Литві в травні. А також участь у дитячо-юнацькому фестивалі у м. Сейни в Польщі, що принесли театру приз за майстерно виконані костюми. І звичайно — дружній Влоцлавек в червні-липні, що подарував театру ще одну першу премію за виставу «Serenada» за С. Мрожеком.

2012—2013 навчальний рік для керівника театру розпочався захистом на методичній раді ЦТДЮГ методичної роботи "Елементи режисерського аналізу та рекомендації до постановки мелодрамофарсу на дві дії за п'єсою Неди Нежданої «11 заповідь, або ніч блазнів». А практична постановочна робота у вересні — прем'єрою вистави за п'єсою львівської школярки С. Лупанової «Самогубець». Ярмарок «Дозвілля» цього року підготовча група театру вітала пластичною композицією «Квіточка». На численні прохання глядачів в жовтні театр показав виставу «11 заповідь, або ніч блазнів» за п'єсою Неди Нежданої, що ще раз показала неординарність бачення світу сучасним українським драматургом. В листопаді продовжила свою роботу довгострокова міжнародна програма «Молодий театр» в місті Вроцлав. В листопаді вперше театр відзначив виставою «Мишоловка» за А. Крісті, ювілей першої її постановки в Вест Енді. А в грудні відбулась здача вистави «Коли повертається дощ» Неди Нежданої — за жанром — небезпечна гра (визначення автора), що примушує задуматись над тим, що насправді потрібно людській душі. Традиційна участь акторів театру у святкуванні Свята Св. Миколая у фольклорно-етнографічній студії «Світлиця». Справжнім подарунком для акторів та педагогів театру став Бал-маскарад, присвячений зустрічі Нового Року. А робота в новому році розпочалась одразу по Різдвяних святах трьома виставами «Коли повертається дощ», Неди Нежданої з незмінними аншлагами. А в квітні Всеукраїнський семінар-практикум з театрального та фольклорного мистецтва «Виховання дітей, підлітків та молоді засобами залучення до практичних занять театральним, вокально-хореографічним та фольклорним мистецтвом».

На базі театру «Ми» щороку проходять семінари та творчі лабораторії для керівників театральних колективів та студій позашкільних навчальних закладів, з жовтня 2005 р. працює обласне методичне об'єднання. Один раз у два роки колектив театру є співорганізатором обласних конкурсів — оглядів аматорських театральних колективів, а з 2006 року активно сприяє проведенню Всеукраїнських фестивалів «Галицька Мельпомена». В 2010 році колектив театру став ініціатором проведення щорічних Фестивалів комедії та театральних капусників «Посмішка Талії», в яких з задоволенням беруть участь колективи не тільки міста Львова чи області, але й з з-за кордону.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.