Українсько-литовські відносини
Україно-литовські відносини — міжнародні відносини між Україною і Литвою. Україна має амбасаду у Вільнюсі і 3 консульства — в Клайпеді, Шальчинінкаї і Висагінасі. Литовська амбасада знаходиться в Києві, а генеральне консульство — у Львові.
Українсько-литовські відносини | |
---|---|
Литва |
Україна |
Історія
У XIV-XV століттях центральні українські князівства увійшли до складу Великого князівства Литовського. Протягом 1569—1795 років Литва і Польща знаходилися у складі однієї спільної держави — Речі Посполитої, у складі якої також перебували і українські землі[1]. Обидві країни до 1918 року знаходилися у складі Російської імперії, до 1991 року — у складі СРСР.
Українські та литовські національні рухи починаючи з 1906 року співпрацювали в рамках Союзу автономістів, Союзу народів, Ліги інородницьких народів, АБН та інших об'єднань. Міжвоєнна Литовська республіка надавала підтримку ОУН, вважаючи її союзником у боротьбі з Польщею.
В листопаді 2009 року було підписано низку україно-литовських угод, що включали взаємне визнання дипломів і кооперацію в збереженні культурної спадщини, крім того, Литва пообіцяла підтримку Україні в набутті членства у ЄС[2][3].
Діаспори
В Литві мешкає приблизно 44 000 українців, а в Україні мешкає приблизно 11 000 литовців.
Див. також
Примітки
- Польща, Литва та Україна формують військову бригаду для миротворчих місій ЄС, НАТО і ООН (16 листопада 2009)
- Україна і Литва підписали низку угод, Kyiv Post (26 листопада 2009)
- Литва пообіцяла надати підтримку для вступу України в ЄС, Kyiv Post (26 листопада 2009)
Посилання
- Литовсько-українські музичні зв'язки // Українська музична енциклопедія. Т. 3: [Л – М] / Гол. редкол. Г. Скрипник. — Київ : ІМФЕ НАНУ, 2011. — С. 144-146.
- Литовська амбасада у Києві (укр.) (лит.)
- Українська амбасада у Вільнюсі (укр.) (англ.)