Уреаплазма

Уреаплазма (Ureaplasma) — специфічний мікроорганізм (Mollicutes), що викликає захворювання уреаплазмоз. За своїми властивостями уреаплазма займає проміжне положення між вірусами і одноклітинними мікроорганізмами, є мембранним паразитом. Мають цитоплазматичну мембрану, але не мають клітинної стінки. Є аналог мікрокапсули. Тропний до клітин епітелію сечовивідних шляхів. Існує 8 підвидів, але уреаплазмоз може викликати лише Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалітікум). Останнім часом є припущення про роль уреаплазми в невиношуванні вагітності і передчасних пологах.

?
Уреаплазма
Біологічна класифікація
Домен: Бактерії (Bacteria)
Відділ: Firmicutes
Клас: Mollicutes
Ряд: Mycoplasmatales
Родина: Mycoplasmataceae
Рід: Уреаплазма (Ureaplasma)
Nowak, 1929
Посилання
Віківиди: Ureaplasma
EOL: 97979
ITIS: 958369
NCBI: 2129

Уреаплазми це крихітні бактерії, за розмірами не набагато перевищують більшість вірусів, не мають власної клітинної стінки. Мають тришарову цитоплазматичну мембрану, прокаріотичний нуклеоїд та власні рибосоми. Відносяться до транзиторної мікрофлори слизових оболонок статевих органів і сечових шляхів людини.

Підвиди уреаплазми:

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.