Утєвський Сергій Юрійович

Сергій Юрійович Утєвський (6 травня 1967(19670506), Харків) — український зоолог, фахівець з п'явок, доктор біологічних наук (2014), професор кафедри зоології та екології тварин Харківського національного університету. Входив до першого складу Національної ради України з питань розвитку науки і технологій. Депутат 7-го скликання Харківської міської ради. Учасник АТО. Член спеціалізованої вченої ради Інституту зоології НАН України. Автор понад 90 наукових праць, зокрема брав участь у створенні Червоної книги України (2009). Значна частина статей опубліковані у провідних міжнародних журналах, зокрема таких як «Molecular Phylogenetics and Evolution», «Zoologica Scripta», «Systematic Parasitology» тощо. Станом на 2021 рік має одні з найвищих наукометричних показників серед зоологів України[1]: індекс Гірша 10 у Scopus (536 цитувань, 35 документів)[2] і 14 у Google Scholar (1075 цитувань)[3]. Описав близько 8 нових для науки видів п'явок.

Сергій Юрійович Утєвський
Народився 6 травня 1967(1967-05-06) (54 роки)
Харків
Місце проживання Харків
Країна  Україна
Діяльність зоолог, дослідник, біолог, annelidologist
Alma mater ХНУ імені В. Н. Каразіна
Галузь зоологія
Заклад Харківський університет
Ступінь доктор біологічних наук
Науковий керівник В. М. Епштейн
Систематик живої природи
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Utevsky».

Життєпис

У 1991 році закінчив кафедру зоології Харківського університету, де відтоді і працює. 1996 року захистив кандидатську дисертацію на тему «Риб'ячі п'явки (Hirudinea: Piscicolidae) Північного Льодовитого океану та північної частини Тихого океану (морфологія, сиcтематика, паразито-живителеві відношення, географічне поширення)» у вченій раді Інституту зоології НАН України під керівництвом відомого фахівця з п'явок В. М. Епштейна, учня Є. І. Лукіна. У 2014 році був мобілізований як старший лейтенант запасу і брав участь у бойових діях в зоні АТО. Того ж року захистив докторську дисертацію на тему «Закономірності видоутворення і філогенезу п'явок (Hirudinida)», знов у вченій раді Інституту зоології НАН України, до складу якої увійшов у 2016 році. У 2015 році був обраний депутатом Харківської міської ради від «Об'єднання „Самопоміч“». 30 травня 2017 року затверджений членом Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій при Кабінеті Міністрів України[4].

Нові для науки таксони

Роди
  • Dolichobdella Utevsky & Chernyshev, 2013
  • Ambulobdella Utevsky & Utevsky, 2018
Види

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.