Федорівська сільська громада

Федорівська сільська об'єднана територіальна громада об'єднана територіальна громада в Україні, в Пологівському районі Запорізької області. Адміністративний центр — село Федорівка.

Федорівська сільська громада
Основні дані
Країна  Україна
Область Запорізька область
Район Пологівський район
Код КАТОТТГ UA23100290000069212
Утворена 1 серпня 2019 року
Адмін. центр Федорівка
Територія та населення
Площа 274,86 км²
Населення 3370 осіб (2020)
Густота 12,26 осіб/км²
Населені пункти
Міста 0
Смт 0
Села 11
Селища 0
Органи влади
Рада Федорівська сільська рада
Голова громади Володимир Іванович Черноус

Утворена 1 серпня 2019 року шляхом об'єднання Новоселівської та Федорівської сільських рад Пологівського району.[1]

Населені пункти

До складу громади входять 11 сіл: Балочки, Бурлацьке, Золота Поляна, Красноселівка, Межиріч, Новоселівка, Тернове, Федорівка, Хліборобне, Чкалова та Шевченка.

Федорівська територіальна громада має сильний агропромисловий потенціал. Його забезпечують п’ять зразкових сільськогосподарських підприємств: ПП «Агрофірма ім. Шевченка», ПП Черноус О.В, ТОВ «АФ» Батьківщина», ТОВ «АгроДар», ПП Бобир В.І.які сумлінно працюють на користь громади та держави загалом. Є й позитивні тенденції щодо надання соціальних послуг. Так, на території громади функціонує Центр надання адміністративних послуг. Громада визначила основним шляхом поліпшення соціальної ситуації формування соціальної підтримки.Саме тому у січні 2021 р. у структурі організації виконавчої влади громади розпочав працювати окремий відділ соціальних послуг населенню. Він охопив патронатом людей похилого віку, людей з вадами, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, багатодітні родини, одиноких громадян та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Соціально незахищеними залишаються й бездомні особи. Вони теж не залишаються поза увагою громади. Освітній процес молоді здійснюється у закладах загальної середньої освіти I-III ступенів та у двох дошкільних навчальних закладах.

Чинники, що впливають на розвиток інфраструктури регіону

Українські степи безмежні, ковильні, чарівні. Земля добра, лагідна, корисна. Річок багато, але вони переважно дрібні. Український народ працьовитий, має хист до землі. Хліб і сьогодні є основним годувальником народу. І не тільки… Збіжжя було і залишається конвертованою валютою зовнішньої торгівлі. Десь у середині ХІХ ст. Пологівський район активно заселяється. Замість окремих слобідок або фортець утворюються стаціонарні місця компактного співмешкання інонаціональних поселень. Тут виникають колонії менонітів, євреїв-хліборобів, українські та малоросійські села тощо. Наприклад, за даними 1859 р. у селі Федорівці було двісті вісімдесят п’ять подвір'їв, дві тисячі триста двадцять сім мешканців ( зараз 3017ч.) . У селі Крутому було двадцять п’ять подвір'їв і двісті тридцять п’ять мешканців, серед яких переважали малороси[23, с.32]. Протягом ХХ ст. етносклад регіону кардинально змінюється.У ХХІ ст. у регіоні домінують українці. Або ті, хто вважає себе такими. Це заслуговує на позитивне схвалення. Мовою спілкування визначено тільки рідну українську мову! Більшість сучасного юнацтва та дорослі є патріотами краю. Почнемо з географічного розташування, або природно-кліматичного чинника. Територія - це північний схід Запорізької області загальною площею - 274,86 км2 [20], що офіційно визначається як степова зона. Тобто основним джерелом існування є земля. Є й корисні копалини, наприклад - глини, яка, на жаль, нікому не потрібна. Є пісок, але його розробкою теж не займаються. Родзинкою регіону є Дубовий гай – улюблене місто відпочинку молоді та дорослих На теренах громади протікає чудова річка Гайчур. Є 22 ставки, як на річці, так і окремі. Більшість з них знаходяться в оренді, а значить, у тимчасовій приватній власності. Отже, Федорівська територіальна громада має процвітати тільки завдяки потужним агропромисловим підприємствам. Земля повинна мати справжнього господаря. У 2019 році в Україні у сфері сільського господарства відбулася справжня «революція». У листопаді Верховна Рада України ухвалила законопроект 2178-10[13], який скасував заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення. І сьогодні ці реформи хвилюють суспільство, бо настає час їх втілення.

Джерела

  1. ВВРУ, 2019, № 51, стор. 82–83

Білоцерківський В.Я. Історія України: навчальний посібник. К:Центр учбової літератури, 2007. -535 с.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів… в частині спрощення процедури розмежування земель державної та комунальної власності»

Матеріали щодо природного руху населення України. Праці Демографічного інституту, том І. під ред. акад. М. Птухи. К.: друкарня Української Академії Наук, 1994.- 92 с.

Федорівська школа: минуле та сучасне/ Т.К.Захарченко, В.П.Стариковський, Г.С.Прудивус, Г.С.Пустовойтенко. Пологи, 2019.- 95с.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.