Федір Коробка

Федір (Тихонович?) Коробка (? пом. після 1671) — український державний і військовий діяч, дипломат, генеральний обозний (1650 1654, 1669), Чигиринський полковник (16641665), сподвижник Гетьманів Війська Запорозького Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Юрія Хмельницького, Павла Тетері і Петра Дорошенка.

Федір Коробка
Федір Коробка
Федір Коробка
Генеральний обозний
1650  1654
Попередник Іван Волевач
Наступник Тиміш Носач
1669
Народився невідомо
Помер після 1671
Відомий як військовослужбовець
Національність українець
Релігія православний

Життєпис

Походив з українського шляхетського роду гербу «Кораб».

1648 року вступив на службу Війську Запорозькому. 1648 року був Чигиринським городовим отаманом, а також (1648 та 1649 рр.) наказним полковником Чигиринського полку від Чигиринського полковника Федора Вешняка. Восени 1650 року призначений генеральним обозним. За невдалі дії у військовій кампанії 1654 року проти військ Речі Посполитої у травні 1654 року усунений з посади.

У травні-червні 1657 року очолював посольство до Московського царства зі звісткою про обрання Гетьманом Війська Запорозького Юрія Хмельницького.

Після обрання Гетьманом Війська Запорозького Івана Виговського очолював у вересні-жовтні 1657 року посольство до Туреччини для переговорів про заборону Кримському царству втручатися у справи Війська Запорозького й допомагати його ворогам. У жовтні-грудні 1657 року очолював посольство до Короля шведського Карла Х Густава, що перебував тоді у німецькому місті Штеттині, задля переговорів про спільні дії проти Речі Посполитої і Московського царства. По дорозі мав заїхати до Молдавського князівства задля підтвердження його дружніх намірів щодо України.

У жовтні-листопаді 1661 року очолював посольство до Речі Посполитої від уряду Гетьмана Війська Запорозького Юрія Хмельницького задля отримання військової допомоги у війні проти Московського царства.

У серпні-жовтні 1671 року очолював посольство до Кримського ханства від уряду Гетьмана Війська Запорозького Петра Дорошенка задля отримання військової допомоги у війні проти Речі Посполитої. Приведена ним допомога дала змогу здійснити перелом у ході цієї війни.

Подальша доля Федора Коробки лишається невідомою.

Джерела та література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.