Фетхіє

Фетхіє́ (тур. Fethiye) район і місто-курорт на південному заході Туреччини (іл Мугла). Населення — 65 000 осіб. Місто розташоване біля підніжжя гір, вкритих сосновими та кедровими лісами. За 40 кілометрів від міста розташований аеропорт Даламан.

Фетхіє
Fethiye

Координати 36°37′14″ пн. ш. 29°06′51″ сх. д.

Шаблон:Картка/рядки: забагато параметрів!
Країна  Туреччина
Статус районний центр
Іл Мугла
Мер Бехчета Саатчі
Площа 3059 км²
Висота центру 4  м
Водойма Gulf of Fethiyed
Населення 75000 осіб (2009)
Густота населення 14,71  осіб/км²
Часовий пояс UTC+2, влітку UTC+3
Телефонний код +90 252
Поштовий індекс 48x xx
Автомобільний код 48 (Мугла)
GeoNames 314967
OSM r1827656 ·R
Офіційний сайт fethiye.bel.tr  (тур.)
Фетие на мапі
провінції Мугла
Фетхіє
Фетхіє (Туреччина)
Фетхіє
Фетхіє (Мугла (провінція)|Мугла)

Історія

Гробниці в Фетхіє

На території міста в античні часи існувало місто Телмессос (грец.Τελμεσσος). Місто було дуже відомим і було центром пророцтв, присвячених Аполлону. Телмессос підтримував міцні економічні зв'язки з грецьким Родосом. В V столітті до н. е. він входив до складу контрольованого Афінами Делоського союзу. У IV столітті до н. е. римляни включили місто до складу Лікії. У VIII столітті місто було перейменовано в Анастасіополіс на честь візантійського імператора. У наступному столітті він отримав нову назву — Макрі (грец. Μακρη-довгий) за назвою острова на вході в бухту. Так місто називали до 1914 року, коли після виселення греків його перейменували в пам'ять про місцевого уродженця — військового льотчика Фетхі-бея (Fethi Bey), який загинув під час аварії літака 1914 року.

Землетруси 1857 року та 1957 року зруйнували майже всі стародавні споруди. У місті збереглися залишки античного римського театру, руїни середньовічного лицарського замку XV століття. На схилі гори біля міста добре збереглися лікійські гробниці. Найбільша з них — гробниця Амінтаса, на стіні якої зберігся грецький напис «Amyntou tou Ermagiou (Амінтас, син Гермагія)». Вважається, що Амінтас був одним з правителів Телмессоса. У місті працює Міський музей, в якому представлена колекція археологічних знахідок і етнологічні предмети мистецтва.

Поблизу Фетхіє розташоване «місто-привид» Каякой, яке на початку 1920-х рр. покинуло грецьке населення.

Туризм

У Фетхіє, який називають «Англією в мініатюрі», проживає понад 7 тисяч англійських сімей. Курорт також щорічно приймає понад 600 000 туристів з Англії.[1]

Джерела

  1. Найпопулярніші курорти серед британців. Архів оригіналу за 8 березня 2015. Процитовано 25 грудня 2014.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.