Фреска Ради Безпеки ООН

Фреска Ради Безпеки ООН — це картина олією норвезького художника Пера Крога, виставлена 22 серпня 1952 року ​​у палаті Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, відомій також як Норвезька кімната.[1] Фреска, полотно розміром 16 х 26 футів, розташоване на східній стіні безпосередньо за президентом Ради Безпеки, має центральне зображення висхідного фенікса, оточеного зображеннями війни та дисгармонії знизу фрески та більше спокійних та радісних зображень у верхніх двох третинах.[2] Вона символізує «обіцянку майбутнього миру та свободи особистості».

Фреска Ради Безпеки Пера Крога (1952)

Вперше була публічно показана 4 квітня 1952 року.[3] Це було доручення норвезького уряду як подарунок від Норвегії Організації Об'єднаних Націй.[4]

Пер Крог був художником, якого запросили намалювати монументальний твір для найважливішої кімнати у світі; перед ним було поставлено завдання розкрити поняття миру в єдиному зображенні. Але для Крога, який пережив нацистську окупацію і навіть був ув'язнений нацистами на рік, мир, здавалося, функціонував лише стосовно війни. Створена для відображення високих цілей найбільш всеохоплюючої та прогресивної світової організації, картина може зображувати усе навпаки.

Грегорі Марц, історик мистецтва, що спеціалізується на Третьому рейху в Університеті Сент-Джон, сказав, що картина Крога «може легко функціонувати як нацистська пропаганда від імені націоналістичної евгеніки». Але іронія полягає у тому, що постійні члени Ради Безпеки спостерігають за картиною, яка повинна нагадувати їм про їхню роль у підтримці та просуванні миру в повоєнному світі, а натомість вона нагадує їм про небезпеку застрягання в минулому.[5]

Процес вобору та розробки

ООН доручила Норвегії оснастити та декорувати Раду Безпеки, тоді як Швеція та Данія були відповідальні за будівництво Генеральної Асамблеї та Секретаріату. Цим трьом скандинавським країнам було надано роль висловлення «важливої ​​політичної, дипломатичної та символічної позиції, відведеної цим країнам під час першого етапу Організації Об'єднаних Націй».[6] За словами Гламбека роботи Пера Крога та інших норвезьких художників були вибрані Жаком Карлу та Говардом Робертсоном для представлення Раді.[7]

Фреска Крога була натхнена традиційними італійськими ренесансними фресками. На розпис фрески Крога також надихнув його учитель Анрі Матісс. Матісс надихав Крога використати поєднання фовістських кольорів, перебільшених жестів і зображень повсякденного життя.[6]

«Суть ідеї полягає в тому, щоб створити враження світла, безпеки та радості. Світ, який ми бачимо на передньому плані, руйнується, тоді як новий світ може бути побудований заснований на ясності та гармонії».

Оригінальний текст (англ.)
“The essence of the idea is to give an impression of light, security and joy. The world we see in the foreground is collapsing, while the new world based on clarity and harmony can be built up.”

Напис норвезького художника Пера Крога на полотні.[8]

Суперечки

Одна з суперечок складалася навколо ескізного дизайну фрески, коли той був представлений спеціальній групі мистецької колегії ООН. Цей комітет відповідав за оцінку усіх мистецьких пропозицій Раді Безпеки. Колегія спочатку не прийняла художню концепцію Крога, посилаючись на занепокоєння, що хитросплетіння художнього твору можуть відволікти делегатів і призвести до втрати їх концентрації.[9] У відповідь головний архітектор Арнштейн Арнеберг відкинув думку художньої колегії, підкресливши, що «живопис був дуже важливим для ефекту, який приміщення мало б як вікно на норвезьку культуру та мистецтво».[6]

Примітки

  1. The Security Council Chamber. United Nations Multimedia Organisation (англ.). 1966. Процитовано 30 вересня 2018.
  2. Bosco, David L. (2009). Five to rule them all : the UN Security Council and the making of the modern world. Oxford: Oxford University Press. ISBN 9780195328769. OCLC 313017982.
  3. Sandvik, Maria Veie (2014). Per Krohg's Painting in the United Nations Security Council. German Review on the United Nations: 156–162.
  4. The United Nations Security Council and war : the evolution of thought and practice since 1945. Lowe, A. V. (Alan Vaughan). Oxford, UK: Oxford University Press. 2008. ISBN 978-0191538582. OCLC 263493446.
  5. What the Permanent 5 can learn from the painting that hangs above them (англ.). 2 липня 2015.
  6. Glambek, Ingeborg (2005). The Council Chambers in the UN Building in New York. Scandinavian Journal of Design History 15: 8–39.
  7. Sandvik, Maria Veie (2014). Per Krohg's Painting in the United Nations Security Council. German Review on the United Nations 60: 156–162.
  8. U.N. Security Council Chamber Still Most Important Room In The World Maintains ‘Norwegian Identity’ (англ.). NOV 23, 2018.
  9. Norway's permanent place in the Security Council. Norway in the UN (англ.). Процитовано 1 жовтня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.