Харківський метроміст

Ха́рківський метромі́ст — метроміст закритого типу в Харкові, єдиний міст-метро у місті, розташований на Салтівській ліній між станціями «Київська» та «Академіка Барабашова». Довжина надземної частини складає 980 м.

Харківський метроміст
Харківський метроміст
Харківський метроміст
50°00′06″ пн. ш. 36°16′59″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування район ринку Барабашово
Галузь застосування Метроміст
Перетинає р. Харків
Загальна довжина 980 м
Відкрито 10 жовтня 1984 року
Ідентифікатори і посилання
Картах Google

Харківський метроміст
Харківський метроміст (Україна)
Салтівська лінія
Легенда
Дружби народів
оборотні тупики
Героїв Праці
Студентська
Академіка Павлова
Академіка Барабашова
ТЧ-2 «Салтівське»
вул. Шацька
вул. З'єднана
Метроміст
Київська
Пушкінська
Університет
Історичний музей
оборотні тупики
ССГ до першої лінії

Жовтнева
Новожанове

Історія

Перетинає річку Харків та поєднує Середню Журавлівку та Тюринку. Починається за вірменською церквою Сурб-Арутюн і закінчується в промзоні перед ринком Барабашово.

Уведений в експлуатацію 10 серпня 1984 року.[1] При його будуванні було знесено кілька кварталів житлової забудови приватного сектору Журавлівки, здебільшого на правому березі річки Харків.

Метроміст має форму дуги, закритий, без вікон (щоб не порушувати вентиляцію тунелів метро). Початково міст був блакитного кольору із зовнішнім освітленням.

Уздовж лінії метромосту, поряд з ним, наприкінці 1980-х років планувалося прокласти проспект від Журавлівського узвозу й вулиці Шевченка (Журавлівка, поруч з нинішнім «Ростом»), просто до проспекту Льва Ландау (тоді проспект 50-річчя СРСР, Салтівка), тобто з'єднати навпростець Нагірний район із Салтівкою, заради чого приватну забудову вздовж лінії метромосту було знесено з великим запасом.

Було збудовано дві опори майбутнього автомобільного мосту поруч з метромостом, після чого будівництво припинилося. Тепер завершити будування не можливо через величезний ринок Барабашова, що виник пізніше.

2001 року вхід на нижній пішохідний перехід на метроміст було закрито через відсутність перил.

Галерея

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.