Хесус де Монастеріо

Хесус де Монастеріо-і-Агуерос (ісп. Jesús de Monasterio y Agüeros; 21 березня 1836, Потес, Кантабрія 28 вересня 1903, Касар, Кантабрія) іспанський композитор та скрипаль. Одна з двох консерваторій у Сантандері, Кантабрія названа на його честь.

Хесус де Монастеріо
ісп. Jesús de Monasterio y Agüeros
Зображення
Бюст роботи Венансіу Вальмітхани-і-Барбаня (1880)
Основна інформація
Дата народження 21 березня 1836(1836-03-21)[1][2][…]
Місце народження Потес, Кантабрія, Іспанія
Дата смерті 28 вересня 1903(1903-09-28)[1][3][…] (67 років)
Місце смерті Касар де Перієдо, Кабесон-де-ла-Саль, Кантабрія
Громадянство Іспанія
Професії скрипаль, композитор, музичний педагог, диригент
Освіта Королівська консерваторія в Брюсселі
Вчителі Беріо Шарль Огюст
Відомі учні Enrique Fernández Arbósd
Автограф
 Файли у Вікісховищі

Разом з Пабло Сарасате є одним з найвідоміших представників іспанської скрипальної школи.

Біографія

Навчався в Брюсселі у Шарля Огюста Беріо. Після гастрольних поїздок по Європі повернувся до Іспанії, де значною мірою присвятив себе викладацькій діяльності. Очолював Мадридську консерваторію (18941897), був одним з академіків-засновників відділення музики Королівської академії мистецтв Сан-Фернандо. Пропагандист камерної музики, Монастеріо в 1863 році був одним із засновників Мадридського квартетного товариства (ісп. Sociedad de Cuartetos de Madrid), а в 1887 році заснував в Мадридській консерваторії кафедру вдосконалення скрипкового майстерності та камерного музикування. В 1866 році стояв біля витоків Оркестру Мадридського концертного товариства — першого постійно діючого симфонічного оркестру Іспанії. Зробив великий внесок у популяризацію в Іспанії німецької музики, від Бетховена до Вагнера. До учнів Монастеріо так чи інакше належали Пабло Казальс, Енріке Фернандес Арбоса та інші видатні іспанські музиканти.

Оригінальні твори Монастеріо створені, головним чином, для скрипки. Виділяються Скрипковий концерт (1859, друга редакція 1880), салонна п'єса «Прощання з Альгамброю» (ісп. Adiós a la Alhambra; 1855), Фантастичне скерцо для оркестру (1865).

Примітки

  1. Bibliothèque nationale de France Ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  2. International Music Score Library Project — 2006.
  3. Catalog of the German National Library

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.