Хижівка

Хи́жівка село в Україні, в Дубрівській сільській територіальній громаді Новоград-Волинського району Житомирської області.

село Хижівка
Країна  Україна
Область Житомирська область
Район/міськрада Новоград-Волинський район
Громада Дубрівська сільська громада
Основні дані
Засноване 1669
Населення 383
Площа 1,6 км²
Густота населення 239,4 осіб/км²
Поштовий індекс 12712
Телефонний код +380 4144
Географічні дані
Географічні координати 50°25′48″ пн. ш. 27°25′48″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
221 м
Водойми Церем
Найближча залізнична станція Колодянка
Відстань до
залізничної станції
7,6 км
Місцева влада
Адреса ради 12712, Житомирська обл., Новоград-Волинський р-н, с.Хижівка
Карта
Хижівка
Хижівка
Мапа

Історія

За подимним реєстром Волинського воєводства на 1629 р. у селі було 14 димів.[1]

У 1906 році село Жолобенської волості Новоград-Волинського повіту  Волинської губернії. Відстань від повітового міста 22 версти, від волості 19. Дворів 65, мешканців 427[2].

Клімат

Хижівка знаходиться в помірному кліматичному поясі. Для села притаманні чотири пори року. Кількість опадів за рік- 1800 мм.рт.ст. Дмуть більшості атлантичні вітри. Раз на рік трапляються пориви вітру. Зими сухі з середньою температурою 4 градуси. Літо тепле але буває з холодами.

Влада

Хижівка знаходиться в Дубрівській сільській громаді, Новоград-Волинського району, Житомирської області. Є центром старостинського округу який складається із двох сіл Хижівки та Стовпів. Староста — Ковальчук Сергій Олексійович.

Школа

В селі знаходиться Хижівська ЗОШ 1-2 ступенів.

Історія

На північних околицях села знайдено поселення бронзового віку, що датується 3 століттям до н.е.

ХХ століття ХИЖІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Царемі, притоки Случі, за 41 км від райцентру, за 18 км від залізничної станції Радулин. Дворів — 186, населення — 748 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Стовпи.

В Хижівці розміщена центральна садиба колгоспу ім. Котовського, який має в користуванні

1,9 тис. га сільськогосподарських угідь, у тому числі 1,5 тис. га орної землі. Колгосп вирощує зернові культури, льон та картоплю. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.

Працюють середня школа, де 22 учителі навчають 413 учнів, клуб на 150 місць, дві бібліотеки з фондом 7,4 тис. книжок, медпункт, пологовий будинок, поштове відділення.

За успіхи в праці 48 трудівників нагороджені орденами і медалями СРСР.

Сільська парторганізація об'єднує 29 комуністів, три комсомольські — 153 члени ВЛКСМ.

Хижівка заснована наприкінці XVII ст. 1905 року відбулося селянське заворушення, за участь у якому 17 чоловік кинуто до в'язниці.

В січні 1918 року встановлено Радянську владу. 105 жителів села билися на фронтах Другої світової війни.

За героїзм, виявлений у боях з німецько-фашистськими загарбниками, 65 чоловік нагороджено орденами й медалями. На честь 51 односельця, який загинув на полях війни, встановлено пам'ятник. Під час визволення села загинуло 10 воїнів.

На околиці Хижівки виявлено давньоруське поселення.

Незалежність

Коли Україна стала незалежною село входило до Баранівського району Житомирської області. В серпні 2015 року Хижівка вступила до Дубрівської ОТГ.

Визначні місця

В Хижівці є декілька визначних місць. Це пам'ятник померших у Другій Світовій Війні воїнам. Він представляє собою гранітну плиту на якій викарбувані імена героїв. Також ви можете подивитися на церкву. Вона дуже красива і ви будете від неї у захваті.

Вулицi села

вул. Миру

вул. 1 травня

вул. Островського

вул. Вишнева

вул. Малинова

вул. Шевченка

вул. Гагарiна

вул. Зелена

пров. Гагарiна

пров. Виноградний

Бізнес

У Хижівці працює магазин та кафе «Альонушка». Також є лісопилка та підприємство ПСП «Церем» що спеціалізується на вирощуванні зернових культур.

Легенда заснування Хижівки

Колись давно на території Хижівки було село. Але повинні були війська ворожі на село наступити. Люди знали, що їх пограбують тому заховали всі дорогоцінності в криниці на найвижчому пагорбі. Накрили її великим камнем і присипали землею.

Прийшов ворог у село, а грабувати нема що. Повбивали всіх селян і пішли далі.

1667 рік: Один чоловік прийшов з сім'єю в ліс де було село. Побудував там хату, хижку. Люди почули, що в лісі дядько живе та й сами почали будувати хижки в тім лісі. Через 2 роки було вже ціле село. Всі думали як його назвати. Думали-думали і назвали — Хижівка.

Водойми

Церем — невелика річка, що бере початок на околицях села Глинянки і витікає в річку Случ. Довжина — 55 км, від 1 м до 50 м.

Примітки

https://dubrivska-gromada.gov.ua/structure/

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.