Храм Поля Пастушків

Храм Поля Пастушків або церква поля пастушків (івр. כנסיית שדה הרועים, араб. كنيسة حقل الرعاة) католицька церква лат. Gloria in Excelsis Deo (укр. Слава на висотах БогуЛк. 2:14), що знаходиться у Бейт-Сахурі на відстані близько 2 км на схід від Храму Різдва Христового. Церквою опікується «Кустодія Святої Землі» ордену міноритів та присвячена Матері Божій Фатімській та святій Терезі з Лізьє.

Храм Поля Пастушків
лат. Gloria in Excelsis Deo
Тип споруди каплиця
Розташування  Палестина, 
Архітектор Антоніо Барлуцці
Початок будівництва IV століття
Кінець будівництва 1954 р.
Зруйновано 614 р.
Належність католицтво (християнство)
Єпархія Латинський патріарх Єрусалима
Вебсайт custodia.org/it/santuari/betlemme-il-campo-dei-pastori
Храм Поля Пастушків (Ізраїль)
 Храм Поля Пастушків у Вікісховищі

Євангельська подія

Поклоніння пастухів — подія про яку повідомляє Євангеліє від Луки, коли пастухам звіщено народження Спасителя і вони приходять поклонятися Ісусові після його народження у Вифлеємі:

Були ж у тій стороні пастухи, що перебували в чистім полі та вночі стояли на сторожі коло своїх отар. Аж ось ангел Господній їм з'явився і слава Господня їх осіяла й великий страх огорнув їх. Ангел же сказав їм: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь. І ось вам знак: Ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах.» І вмить пристала до ангела велика сила небесного війська, що хвалила Бога й промовляла: «Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання.» І коли ангели знялись від них на небо, пастухи один до одного заговорили: «Ходім лишень до Вифлеєму та подивімся на ту подію, що Господь об'явив нам.» І пішли вони притьмом і знайшли Марію, Йосифа й дитятко, що лежало в яслах. Побачивши його, вони розповіли, що їм було сказано про це хлоп'ятко; і всі, хто чув їх, дивувались тому, що пастухи їм оповідали. Марія ж пильно зберігала все це, роздумуючи в своїм серці. А пастухи повернулися, прославляючи й хвалячи Бога за все, що чули й бачили, так, як їм було сказано.[1]

Історія будівлі церкви

  • Євсевій Кесарійський (263—†339 рр.) ідентифікував місце коло Віфлеєму, де пастухам явилися ангели сповістити про народження Ісуса Христа.
  • У 670 р. були відомості про вже споруджену колись там церкву, що була по дорозі на схід від Віфлеєму: монастир «Foamnium» (Poemenium). У період хрестоносців місце називалося «Святе поле» («Agia Pimina» або «Ad Pastores»). Після руйнації на тому місці церкви та з падінням Єрусалимського королівства паломники відвідували «Монастир пастухів», розташований близько 700 метрів на південь від ділянки зруйнованої церкви.
  • У 1851–1859 р. місце наново було під контролем францисканців і на тому місці були проведені археологічні розкопки. За висновками дослідників місце було заселене людьми з часів Ірода Великого, і пережило руйнування в V–VII століттях (період завоювання персів). На північ від церкви монахів францисканців виявили сільськогосподарський район з давильнями, резервуарами, складськими приміщеннями та житловими печерами. Отже перша церква була споруджена на відомому «полі пастушків» у IV столітті, потім добудовується у VI столітті.
  • Будівля церкви зведена у 1954 р. за проектом архітектора А. Барлуцці на північно-західній ділянці «Поля пастушків», що належить францисканцям. Храм побудований у формі стародавнього бедуїнського шатра та в проекції є десятигранником, кожна друга грань оснащена потужним контрфорсом. Над стінами нижнього багатокутника височить десятикутник барабана і над ним купол, також розділений білими поясами на десять сегментів. Символіка числа десяти, що послідовно витримана архітектором, мала нагадувати про церковну десятину. Бронзовий янгол простягає крила над входом будівлі. У церкві поставлено три вівтаря — на схід, північ і південь. Над вівтарями у абсидах розміщені великі фрески роботи художника У. Ноні: з'явлення Ангела, поклоніння Немовляті в Вифлеємській печері та повернення радісних пастирів до овець. Поруч з сучасним храмом знаходяться руїни візантійської церкви кінця IV ст. Археологи вважають, що на цьому місці знаходився один з монастирів Юдейської пустелі який був зруйнований персами у 614 році і більше не відновлювався.

Галерея

Примітки

  1. Лк. 2:8-20. Архів оригіналу за 12 листопада 2013. Процитовано 30 січня 2014.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.