Хрестолист

Хрестолист[1], круціата[2] (Cruciata) — рід рослин родини маренові (Rubiaceae). Види поширені у Європі, у тому числі в Україні, Північній Африці, у південній та центральній Азії від Туреччини до західних Гімалаїв та на північ, до Алтайського регіону Сибіру[3].

Хрестолист
Cruciata glabra
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Тирличецвіті (Gentianales)
Родина: Маренові (Rubiaceae)
Підродина: Rubioideae
Триба: Rubieae
Рід: Хрестолист (Cruciata)
Mill.
Види

Див.текст

Вікісховище: Cruciata

Види

  • Cruciata articulata (L.) Ehrend — Близький Схід: від Єгипту та Туреччини до Кавказу та Ірану; також у Криму
  • Cruciata elbrussica (Pobed.) Pobed. — Кавказ
  • Cruciata glabra (L.) Opiz — Південна Європа від Португалії до Росії; також Алжир, Марокко, Кавказ та Алтайський край Сибіру. Використовується в народній медицині для лікування ідіопатичної тробоцитопенічної пурпури та кровотеч різного генезису.
  • Cruciata x grecescui (Prodan) SooC. glabra × C. laevipes — Румунія
  • Cruciata laevipes Opiz — Європа від Великої Британії та Португалії до Росії; також Іран, Туреччина, Кавказ та Західні Гімалаї
  • Cruciata mixta Ehrend. & Schönb.-Tem. — Туреччина
  • Cruciata pedemontana (Bellardi) Ehrend. — Центральна та Південна Європа, Марокко; також Близький Схід від Палестини та Туреччини до Афганістану
  • Cruciata taurica (Pall. ex Willd.) Ehrend. — від Греції та сходу Палестини до Туркменістану; також у Криму
  • Cruciata valentinae (Galushko) Galushko — Закавказзя

Примітки

  1. Cruciata // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.
  2. Доброчаева Д. Н., Котов М. И., Прокудин Ю. Н., и др. Определитель высших растений Украины. К. : Наук. думка, 1987. — С. 263. (рос.)(укр.)
  3. Cruciata in the World Checklist of Rubiaceae. Процитовано April 2014.

Посилання

Джерела

  • Определитель высших растений Украины / Акад. наук Украинской ССР; Ин-т ботаники им. Н.Г.Холодного; Редкол.: Ю.Н. Прокудин, Д.Н. Доброчаева, Б.В. Заверуха, В.И. Чопик; Авт.: М.И. Котов, Ю.Н. Прокудин, А.И. Барбарич и др. — 2-е изд., стереот., с незначительными доп. и исправлениями. — К. : Фитосоциоцентр, 1999. — 548 с. — ISBN 966-7459-18-7.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.