Церква Івана Богослова (Грушевська)

Церква Івана Богослова (рос. Церковь Иоанна Богослова) ― нині діючий православний храм в станиці Грушевська, Аксайскій район, Ростовська область. Відноситься до Аксайскому благочинию Ростовської і Новочеркаській єпархії Московського патріархату. Побудована в 1901 році. Є об'єктом культурної спадщини регіонального значення[1].

Церква Івана Богослова
47°26′19″ пн. ш. 39°56′54″ сх. д.
Тип споруди пам'ятка і церква
Розташування  Росія, Грушевська
Початок будівництва 1901
Належність православ'я
Єпархія Ростовська і Новочеркаська єпархія
Стан об'єкт культурної спадщини Росії регіонального значенняd
Вебсайт hram-ioanna.cerkov.ru
Церква Івана Богослова (Грушевська) (Росія)

Історія

Церква була зведена в 1901 році за проектом архітектора Куликова на місці колишнього тимчасового молитовного будинку, влаштованого в 1877 році після великої пожежі в церкві Святої Варвари, яка згоріла роком раніше, і перенесеного на інший інший край станиці в 1886 році[2].

Храм пережив Громадянську та Другу світову війни, але був закритий у 1957 році під час чергової антирелігійної кампанії Микити Хрущова. У будівлі церкви відкрили клуб, хоча проіснував він недовго, оскільки не мав достатньої кількості відвідувачів. Потім приміщення використовувалося як зерносховище[2].

У 1959 році була зламана дах храму, стіни його влади збиралися розібрати на цеглу, але цього не відбулося[2].

Хоча на даний момент храм і знаходиться в напівзруйнованому стані, він не покинутий[3]. З 1990-х років місцеві жителі робили спроби відновити будівлю храму. Роботи з реставрації повільно ведуться вже протягом більше десятка років і не завершені донині[2].

Щорічно в день Івана Богослова (9 жовтня) в церкві проводиться молебень, який відвідують близько 100 осіб[2].

Зовнішній вигляд

Храм має хрестоподібну форму. Єдиний вівтар освячений в честь Івана Богослова. Вхідні ворота увінчані напівкруглими карнизами, вікна ― трикутними. Самі вікна розташовуються в чотирьох сторонах храму, по три в кожній, з боків від них знаходяться цегляні напівколони. Дзвіниця двоярусна, в минулому, імовірно, була триярусною. Хрести та бані на ній не збереглися[4].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.