Церква Вознесіння Господнього (Львів, Левандівка)

Церква Вознесіння Господнього греко-католицька церква у Львові на Левандівці.

Церква Вознесіння Господнього
Церква влітку 2009 року
49°50′28″ пн. ш. 23°58′08″ сх. д.
Тип споруди церква і православний храм
Розташування  Україна, Львів
Архітектор Микола Рибенчук
Початок будівництва 1992
Кінець будівництва 2002
Належність УГКЦ
Адреса вул. Широка, 81-А
Епонім Вознесіння Господнє
Вебсайт voznesinya.lviv.ua
Церква Вознесіння Господнього (Львів, Левандівка) (Львів)

Церква святих Андрія і Йосафата, яка на Левандівці була єдиною на початку 1990-х років, не вміщала всіх вірян, тому було вирішено збудувати новий храм. Посвячення каменя та місця під побудову нового храму відбулося 7 червня 1992 року, яке здійснив митрополит Володимир (Стернюк) і владика Филимон Курчаба у співслужінні багатьох священиків.

До зведення будівлі долучали свої молитви та пожертви численні вірні, парохіяни, жертводавці, а також різні організації. Щира молитва та жертва людського серця, би підносилась до Божого трону і, перетворюючись на море ласк і благословення, поверталась у душі парохіян. Поступове творилася громада, яка під проводом отця пароха зростала у дружбі, жертовності та взаєморозумінні, вкладаючи цеглина по цеглині у рукотворний спільний храм для своїх духовних потреб, для дітей, внуків, правнуків… на далеке майбутнє.

У просторому храмі з балконами може водночас молитися декілька тисяч осіб. У підвальному приміщенні — затишний сучасний лекційний зал, майстерні, трапезна тощо. На третьому поверсі — кабінети Школи сім'ї, молодіжної організації «Посвіт». На четвертому — катехитична школа.

У 2002 році в новій церкві відбулася перша літургія.

21 липня 2016 року, на 72-му році життя після важкої хвороби помер парох храму митрофорний протоієрей Олексій Васьків[1].

Станом на 2018 рік у церкві служать п'ять священиків: о. Ярослав Гевак (адміністратор парохії), о. Олександр Павлишин, о. Федір Дубей, о. Михайло Яцишин, о. Роман Моравський. При храмі діють Марійська дружина, товариство «Посвіт», вівтарна дружина, «Матері в молитві», біблійний гурток, катехитична школа, школа сім'ї, Братство святого Йосипа, Дитячий центр «Крок вперед», спільнота «Горицвіт», молодіжний та дорослий хори.[2]

Примітки

Джерела

  • Архітектура Львова: Час і стилі. XIII—XXI ст / М. Бевз, Ю. Бірюльов, Ю. Богданова, В. Дідик, У. Іваночко, Т. Клименюк та інші. — Львів : Центр Європи, 2008. — С. 685—686. — ISBN 978-966-7022-77-8.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.