Церква Святої Трійці (Гервяти)

Церква Святої Трійці (біл. Касцёл Святой Тройцы) католицький храм в агромістечку Гервяти Гродненської області, Білорусі. Відноситься до Островецького деканату Гродненської дієцезії. Побудований у 1899—1903 роках в неоготичному стилі. Пам'ятник архітектури, включений до Державного списку історико-культурних цінностей Республіки Білорусь[1].

Церква Святої Трійці
54°41′13″ пн. ш. 26°08′38″ сх. д.
Тип споруди костел
Розташування  Білорусь, Q4137130?
Hyervyatyd
Архітектор Aleksey Polozovd
Стиль неоготика
Належність католицтво
Єпархія Гродненська дієцезія
Стан Державний список історико-культурних цінностей Республіки Білорусь
Оригінальна назва біл. Касцёл Святой Тройцы
Епонім Трійця
Вебсайт catholic.by/2/home/news/belarus/grodno/100676-gerviaty.html
Церква Святої Трійці (Гервяти) (Білорусь)
 Церква Святої Трійці у Вікісховищі
Об'єкт Державного списку історико-культурних цінностей Республіки Білорусь, № 412Г000680

Історія

Католицький прихід в Гервятах заснований в 1526 році[2], тоді ж був побудований невеликий дерев'яний храм.

У 1899—1903 році на його місці архітектором Вацлавом Міхневичем зведено величний кам'яний храм. Згідно з літописами щодня на будівництві працювало понад 70 осіб, за селом спеціально побудували цегельний завод, де робили високоякісну цегла для храму. Вапно виготовляли з вапняку, що добували в річці Лоша, для міцності у вапняний розчин додавали яйця, які збирались тисячами у місцевих селян. Черепицю для даху привозили з Німеччини. Висота дзвіниці — 61 м[3], Гервятський костел входить до трійки найвищих храмів Білорусі і є одним з найкращих зразків неоготичного стилю в країні[4].

Архітектура

Церква Святої Трійці — характерний приклад неоготичного стилю[1]. Храм має три нави і невеликий трансепт, нефи відділені один від одного двома рядами по п'ять колон у кожній. Апсида за пресвітерієм відсутня. Характерним елементом архітектури храму служать багатоступінчасті контрфорси, що переходять у аркбутани. Стіни храму прорізані вузькими стрілчастими віконними прорізами в нішах.

Перед храмом стоять кілька дерев'яних хрестів з оригінальною різьбою, характерною для литовських храмів. Навколо храму розбитий ландшафтний парк з рідкісними декоративними рослинами і фігурами апостолів[4].

Храм називають «маленькою Швейцарією» і «білоруським Нотр-Дамом»[3]. Згідно з рядом опитувань, він визнаний найкрасивішим костелом Білорусії[5].

Література

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.