Церква святого Петра (Антак'я)

Церква Святого Петра (тур. Saint Pierre Kilisesi, арам. Knisset Mar Semaan Kefa)  — одна з найстаріших християнських церков. Розташована на півдні Туреччини, у місті Антак'я. Є печерною церквою, що знаходиться у скелі гори Старіус. Має глибину 13 м, ширину 9,5 м та висоту 7 м. За однією з версій, цією печерою користувались перші християни і є однією з найстаріших християнських церков.

Церква Святого Петра
Церква Святого Петра у Антак'ї
36°12′32″ пн. ш. 36°10′44″ сх. д.
Тип споруди cave churchd
Розташування  Туреччина, Антак'я
Належність християнство
Стан об'єкт попереднього списку Світової спадщини ЮНЕСКОd
Адреса Туреччина, Хатай, м. Антак'я
Епонім Петро
Церква святого Петра (Антак'я) (Туреччина)
 Церква святого Петра у Вікісховищі

Історія побудови церкви

Як вважають деякі, заснування церкви в Антіохії простежується в Біблійній книзі Дії Апостолів (11:25-27), де Святий Варнава вирушив до Тарсу, щоб знайти Апостола Павла.

Саме в Антіохії вперше було названо учнів християнами.

11:25 Після того подався Варнава до Тарсу, щоб Савла шукати.

11:26 А знайшовши, привів в Антіохію. І збирались у Церкві вони цілий рік, і навчали багато народу, і в Антіохії найперш християнами названо учнів.

11:27 Прибули ж тими днями пророки від Єрусалиму до Антіохії.

[1]

Хрестоносці під час Першого хрестового походу, які у 1098 році прибули до Антак'ї, розширили церкву на декілька метрів і з'єднали її з двома арками на фасаді, які були ними побудовані. Цей фасад був відновлений капуцинами у 1863 році, які відновлювали церкву за наказом Папи Пія IX. Свій внесок у відновлення церкви також вніс французький імператор Наполеон III Бонапарт.

На верхній частині кам'яного вівтаря, розташованого в центрі церкви кам'яна платформа, яка була поміщена там в пам'ять про святj Святого Петра, яке відзначалося 21 лютого в Антак'ї. Мармурова статуя святого Петра у верхній частині вівтаря була поміщена туди у 1932 році.

Сад церкви використовувався як кладовище протягом сотень років. Могили і поховання були також всередині церкви, особливо навколо вівтаря.

Хоча на сьогодні церква є музеєм, проте тут можна виконати церковні обряди під наглядом музейних працівників, отримавши попередньо дозвіл від адміністрації муніципалітету.

Галерея

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.